אמיר שלח
אמיר שלח צילום: פיקספיט מדרסים

ללכת, לרוץ, לקפוץ. ישנם אנשים שעבורם הפעולות האלה נחשבות למובנות מאליהן, אך עבור אנשים רבים מדובר בסבל של ממש עם כל דריכה ופסיעה. רבים מהם מוצאים את המנוחה והנחלה בדמות מדרסים.

המדרסים יכולים לשפר את איכות החיים ולסייע לנו להתנהל, בייחוד אם יש לנו עבודה הדורשת מאמץ ועמידה ממושכת על הרגליים. אז אם אתם רוצים לשפר את איכות החיים שלכם ולמנוע בעיות ברגליים או בגב, מדרסים הם התשובה.

המדרסים מביאים עמם עולם ומלואו. מדובר בפיתוח ישן שהולך ומתפתח, הולך ומתקדם לאורך השנים. היות שקיימים סוגים שונים של מדרסים, ניתן להתאים כל סוג של מדרסים בהתאמה אישית ומדויקת של המטופל ולפתור את הבעיות השונות שמהן הוא סובל. נוסף על כך, המדרסים מאפשרים לפזר את העומסים על כפות הרגליים וכך מקלים על כאבים במצבים שונים. קיימות סיבות שונות שבהן נרצה להיעזר במדרסים כדי להקל על הכאבים בכפות הרגליים. קבלו את התופעות הבולטות המחייבות אותנו לחשוב על רכישת מדרסים:

פלטפוס

אנשים הסובלים מכף רגל שטוחה, או במילים אחרות פלטפוס, עלולים לסבול מכאבים ברגליים ומחוסר יציבות. על מנת לתקן את מצב כף הרגל, מומלץ להשתמש במדרסים שיתנו תמיכה לקשת. לרוב מדובר בקריסה (נפילה) של כף הרגל פנימה ולא מצב של פלטפוס. גם פה המדרסים יתמכו בקשת ויאזנו את כפות הרגלים.

דורבן

אנשים רבים סובלים מכאבים בחלק האחורי של כף הרגל במהלך פעילות גופנית ואו עמידה.דורבןהיא דלקת בפסיה (רקמה שמברת את החלק הקדמי לעקב) מתבטא בכאבים חזקים והקרנה סביב אזור העקב . יש כמה אופציות לטיפולים ( לא נעימים ) המלצה ופתרון לדורבן בעזרת מדרסים .

אמיר שלח ואייל ברקוביץ'
אמיר שלח ואייל ברקוביץ' צילום: פיקספיט מדרסים

כאבי רגליים כתוצאה מעמידה

ישנן עבודות שונות המצריכות עמידה ממושכת. אלה יכולות להיות עבודות כמו קופאים, טכנאים, אנשי תחזוקה וכדומה. אנשים העובדים בעבודות מסוג זה עלולים לסבול פעמים רבות מכאבים בכפות הרגליים. על מנת להקל על העבודה, חשוב שיהיו להם מדרסים רכים מחומרים פולימרים (לא מדרסים קשים) שיעשו פיזור לחץ נכון ונעים בכפות הרגלים.

כאבים בכרית כף הרגל

עבור מטופלים הסובלים מבעיות ועומס בכרית הקדמית של כף הרגל. מתקינים במדרסים כרית (מטטרסל) בכדי להגביה את עצמות המסרק ולהפחית את העומס בעזור הקדמי. אופציה נוספת להוסיף השתלה בחלק הקדמי של המדרסים שמוסיפה בלימה ורכות .

סופינציה

סופינציה היא מצב שבו אדם נולד עם כף רגל בעלת קשת גבוהה יחסית. העומק של הקשת מקשה לא פעם על ההליכה ובדרך כלל במצב כזה, הרגל תקרוס (תיפול) פנימה. מדרסים שמיוצרים במיוחד לכפות הרגלים של הלקוח ייתנו תמיכה מלאה ואופטימאלית לקשת, ימנעו קריסה פנימה ויאזנו את כפות הרגלים.

עוסקים רבות בפעילות גופנית

אנשים שעוסקים רבות בפעילות גופנית כמו ריצה, הליכה או ספרינטים ומתכוננים למרתון, זקוקים לא פעם למדרסים איכותיים כדי לתת תמיכה אופטימלית לכפות הרגליים, להקל על הכאבים ברגליים ולמנוע בעיות בעתיד. ספורטאים משתמשים במדרסים רכים (לא קשים) שיספגו ויבלמו את העומסים הכבדים שמופנים לכפות הרגליים.

אנשים הסובלים מסוכרת או דלקות פרקים

מטופלים שונים סובלים מדלקות פרקים או מכאבים ברגליים בעקבות מחלת הסכרת. במקרה זה הם זקוקים למדרסים עדינים אשר יפזרו את הלחץ על כפות הרגליים, יעזרו בהזרמת מחזור הדם ויאפשרו להם ללכת ללא בעיות.

מה צריך להביא בחשבון כאשר בוחרים מדרסים

על מנת לבחור את המדרסים הטובים ביותר, יש צורך לבחון כמה דברים. ראשית, חשוב לזכור שכפות הרגליים אינן סימטריות ולכן יש צורך למדוד את גודלה של כל כף רגל, ולייצר בהתאמה את המדרסים בדיוק לכל כף רגל. מעבר לכך, יש צורך להתאים את המדרסים לסוג הבעיה שממנה אתם סובלים. האם מדובר בדורבן? רגל שטוחה או שאתם פשוט רוצים להקדים תרופה למכה ולבחור את המדרסים המתאימים לכם ביותר שימנעו בעיות בעתיד? נוסף לכך, יש לבחון את החומר אשר ממנו עשויים המדרסים וזה בניגוד למדרסים מוכנים, שהם מעין מוצר מדף, שרק עובר חימום והתאמה. אז מעל לכל, יש צורך לבחור בחברה איכותית אשר מספקת מדרסים מנצחים. בעולם שבו החברות מתחרות זו בזו וקיימים לא מעט חובבנים בשוק, יש צורך לבחון היטב עם איזו חברה אתם רוצים לעבוד. חשוב לבצע בדיקות ולבדוק שהחברה אכן מציעה שירותים איכותיים וכי מדובר בחברה מוכרת ומומלצת.

FIX FEET – כך נוצר שיתוף פעולה

FIX FEET היא חברה מקצועית המתאימה לכם את המדרסים בדיוק רב. לחברה יש היסטוריה מעניינת שהתחילה מכדורגלן מפורסם ומטכנאי העוסק בתחום האורתופדיה. אמיר שלח הוא כדורגלן מפורסם ששיחק בעברו בקבוצת מכבי תל אביב וגם בנבחרת ישראל. בשלב כלשהו במהלך חייו הוא החליט לשנות כיוון ולעסוק יותר בתחום כמו אדרכילות ועיצוב.

והוא אכן הוציא תחת ידיו פרויקטים רבים. פיני מושקוביץ הוא טכנאי אורתופד המתמחה בתחום של כפות הרגליים במשך 45 שנה. לפני שנים פיני חיפש מעצב לדירה וכך הוא הגיע לאמיר. כאשר נפגשו השניים, כמומחה בכפות הרגליים פיני הבחין מיד בכך שאמיר נע בחוסר נוחות ומעביר את רגלו מאחת לשנייה.

כאשר שאל אותו על כך, ענה אמיר כי הוא סובל מכאבים שמקורם בגב והם מקרינים לכפות הרגליים. כמומחה בתחום האורתופדיה הציע פיני פתרון לבעיה בדמות מדרסים איכותיים. אמיר החל ללכת במדרסים והכאבים בכפות הרגליים נעלמו כלא היו. מאז הבין אמיר את חשיבותם של המדרסים והוא ופיני החליטו להקים במשותף את חברת FIX FEET.

כיום פועלת חברת FIX FEET בכל הכוח ומציעה מגוון רחב של שירותים בתחום המדרסים. השירותים של החברה איכותיים ומבוצעים באמצעות מיטב הטכנולוגיות, כולל שימוש במכשיר מתקדם בעל סנסורים ומצלמות על מנת לקבל את התמונה המלאה והמדויקת ביותר לגבי כף הרגל. המכשיר בוחן גם את מעגל ההליכה של המטופל על מנת לאבחן את הבעיה ולהתאים לו את המדרסים האיכותיים ביותר ולהציע לו את כל הפתרונות המתאימים והנכונים לו.

אמיר שלח הבעלים של פיקס פיט מסביר "בפיקס פיט אנחנו מאמינים באיכות המדרסים, השרות ומחויבים להצלחה, במידה והלקוח לא מרוצה מחזירים לו את כספו."

בחסות אתר משרות