דלת
דלת צילום: ISTOCK

מתכננים לשפץ את חזות הבית ולבצע מקצה שיפורים כמו החלפה של דלתות הבית, ריצוף או צביעה? רבים גילו בשנים האחרונות כי ככל שהם נמצאים יותר בבית, כך הם רוצים לשפר את החלל סביבם.

אחת הדרכים הקלות ביותר לעשות זאת היא באמצעות שינוי של אביזרים שונים בבית בעלות נמוכה. למשל, עיצוב דלתות כניסה חדשות יכול לשפר את הבית פלאים בעלות נמוכה בהרבה מהחלפת הריצוף או ארונות המטבח. כיצד תוכלו לבחור את הדלת המתאימה ביותר עבורכם? הכול במאמר הבא.

בחברת אלידור תוכלו למצוא מגוון רחב של דלתות כניסה, כנסו כדי להתרשם מהמבחר הענק שאנחנו מציעים!

עיצוב דלתות כניסה – התחילו מגודל הדלת

החלק הראשון שאתם צריכים לבדוק לפני עיצוב דלתות כניסה הוא כמובן גודל הדלת. לכל בית יש פתח בגודל שונה, והמשקוף יכול להיות רחב (מתאים לשתי דלתות בבית פרטי) או צר. מעבר לכך, יתכן ותרצו להשתמש בשטח גדול יותר ולהתקין זגוגיות לצד הדלת שמוסיפות אלמנט עיצובי יחודי. כמובן, בבית פרטי קל יותר לבצע את השינוי הללו מאשר בדירה הממוקמת בבניין.

צבע הדלת

הנושא הנוסף שכדאי לכם לבדוק הוא הצבע המתאים ביותר. יש המעדיפים דלת מעוצבת בגוונים של החלק החיצוני של הבית ואחרים יעדיפו להבליט את הדלת. לכן, הם יבחרו בצבע כהה או בהיר יותר. הדלת יכולה להיות צבועה בגוונים סולדיים כמו: שמנת, אפור, לבן, שחור וכדומה. לחילופין, אתם יכולים לבחור בצבע נועז יותר כמו טורקיז, שמושך את העין ומעניק לבית מראה וינטאז' מיוחד.

אם יש לכם ערכת צבעים קבועה השולטת בחלק החיצוני והפנימי של הבית, תרצו שגם הדלת תשתלב בה באופן הרמוני. כדאי ללמוד לעומק את הנושא של צבעים חמים וקרים, צבעים משלימים וכדומה כדי לבחור את הצבע המתאים ביותר.

העיצוב הייחודי של הדלת שלכם

כעת, אתם יכולים להתקדם גם לנושא עיצוב הדלת. למרות שאנו רגילים לראות בבית מלבן פשוט, קיימים היום שלל עיצובים מחוץ לקופסה. למשל, אתם יכולים לבחור דלת עם חישורי מתכת היוצרים יצירה נאה או טקסטורה מעניינת.

אפשר גם לבחור דלתות המשלבות חלקי זכוכית, שנראות ממש כקולאז', עם הדפסים של טקסטורות מעניינות על הדלת. העיצוב הזה מעניק לבית מראה מתוחכם וקלאסי. לצד שני אלה אתם יכולים לבחור דלתות מיוחדות להן מחוברים עיצובים בסגנון יוון העתיקה ועיצובים מודרניים נוספים.

מי יכול להתקין את הדלת החדשה עבורכם?

הספק ממנו אתם קונים את הדלת יכול לבצע עבורכם את ההתקנה או שאתם יכולים להזמין בעל מקצוע אחר. ההתקנה מתחילה בחינה של המשקוף הקיים והחלפתו במידת הצורך. בדרך כלל כדאי להחליף גם את המשקוף כדי ליצור מראה חדש ומהוקצע.

לסיכום, אם אתם רוצים לשדרג את המרחב הביתי שלכם אינכם צריכים לבצע שיפוץ מקיף. החליפו את הדלת, הוסיפו מספר ווילונות חדשים ותגלו כי ביתכם נראה טוב יותר ביום אחד בלבד.