שרית שרביט
שרית שרביטעצמי

בתקופת דייטים עולה פעמים רבות השאלה איך להיפרד מהאקסים בצורה שתקדם אותנו לקשר הבא שיהיה משמעותי יותר, ולא מצב שיתקע אותנו עם אשליות, עם השוואות בלתי נגמרות למה שהיה, ובכללי חוסר פתיחות לקשר חדש.

יש כאלו שלוקחים קשה פרידה מקשר ארוך, הם מתכנסים בתוך עצמם וחווים תחושות קשות. מדוע כל כך קשה להמשיך הלאה אחרי שנגמר קשר, בעיקר כזה שהיה ארוך או משמעותי?

לרוב זה קורה בגלל שכדי להצדיק את הפרידה אנחנו מנסים לחפש דברים שליליים במי שיצאנו איתו, אבל בלי משים אנחנו פוגעים בדימוי של עצמינו, מה זה אומר עלי? שיצאתי לתקופה ארוכה עם אדם שלילי? בגלל זה קשה להיפרד. בזמן פרידה חשוב לנו לזכור שהיו גם צדדים טובים, היתה גם הרגשה טובה, אבל בשלב מסוים אני או הוא החלטנו שאנחנו לא מתאימים לחתונה. זה לאו דווקא אומר שאחד מאיתנו שלילי.

בנוסף, חשוב לזכור שאנחנו לא רוצים להיות בזוגיות שבה לא רוצים אותנו כמו שאנחנו.

למעשה כמו בכל תהליך, גם בפרידה יש שלבים שצריך לעבור כדי להיפרד נפשית מהקשר הקודם. זה כואב וזה בסדר להתאבל. לעיתים ישנה פגיעה באגו ובביטחון עצמי. אם זה במקרה שהצד השני ניתק את הקשר, עולה השאלה למה לא רוצים אותי, אבל גם במקרה שאנחנו סיימנו בשלב מאוד מתקדם אז אנחנו כועסים על עצמנו איך הגענו לשלב כזה? חשוב להבין לכעוס לא יקדם. לכן כדאי לחשוב מה כן למדנו שיאפשר יצירת קשר יותר טוב בעתיד. צריך לעשות התנתקות רגשית שלא מתוך כעס, אלא מתוך סליחה. זה משחרר מאוד.

המאמנת שרית שביט - מאמנת אישית לרווקים ורווקות בדרך לחתונה מסרה שיעור מרתק בנושא זה בפרויקט 252, הצטרפו עכשיו לפרויקט וקבלו גישה ישירה להקלטת השיעור.

לחצו כאן להרשמה מהירה>>