אוואנס מול אולימפיאקוס הערב
אוואנס מול אולימפיאקוס הערבצילום: באדיבות האתר הרשמי של מכבי תל אביב

היה שווה לחכות. 22 ימים עברו מאז הפסיקה מכבי תל אביב את פעילותה מסגרת היורוליג האירופית בשל התפשטות זן האומיקרון של נגיף הקורונה הן בקרב יריבותיה והן בקרב שחקניה.

למעשה, 17 ימים רצופים לא שיחקה מכבי משחק אחד בלבד ו-25 ימים רצופים לא שיחקה משחק בית בהיכל מנורה מבטחים, אולמה הביתי. ביורוליג עמד מאזנה עד הערב על 8 הפסדים רצופים וגם בליגה רשמה זו הפסדים מביכים.

הערב (חמישי) שבה מכבי לפעילות כשאירחה את אולימפיאקוס היוונית למשחק במסגרת היורוליג וראשון בלוח המשחקים הצפוף מאוד שנכון לה מעתה והלאה, ונדמה שהמנוחה והפגרה הכפויה אליה יצאה היא זו שהייתה חסרה לה וכה הייתה צריכה אותה.

אחרי מחצית ראשונה צמודה, פתחו הצהובים בראשות אנטה ז'יז'יץ' הקרואטי ריצה גדולה שנתנה לה יתרון דו-ספרתי.

ברבע האחרון הלך ההפרש ותפח זאת בעיקר בזכות העובדה שעצרו את האורחים מיוון על 3 נקודות בלבד ב-8 דקות של משחק, ובסיום עמדה התוצאה על 69:84 לזכות המכבים.

זה לא היה רק משחקה הראשון מזה 22 ימים של מכבי ביורוליג, אלא גם הראשון בציון שנת ה-90 למועדון ולפרקים נראה היה כי השחקנים מזכירים את השנים היפות ביותר של הקבוצה הבכירה והוותיקה ביותר בכדורסל הישראלי.

מכבי לא רק קוטעת רצף של שמונה הפסדים במפעל היורוליג, מפעל הכדורסל היוקרתי ביותר באירופה, אלא גם על הדרך נוקמת ביוונים שהביסו אותם בתוצאה 73:90 בסיבוב הקודם ומונעים מהם לרשום ניצחון חוץ שישי על אדמת ישראל.