איוונקה טראמפ
איוונקה טראמפ צילום: רויטרס

ועדת החקירה המיוחדת שהקים הקונגרס לבדיקת אירועי הפריצה לקפיטול בחודש ינואר מבקשת מבתו של הנשיא, איוונקה, להעיד על התנהלותו של אביה באותו יום, בניסיון לגבות עדות מהמעגל הקרוב ביותר לנשיא טראמפ.

יו"ר ועדת החקירה, הסנטור בני תומפסון, הסביר את הבקשה לזמן את איוונקה טראמפ להעיד בפני חברי הועדה בכך ש"היא היתה שם כאשר אביה לחץ על סגן הנשיא מייק פנס לבטל את תוצאות הבחירות", כאשר הוא מתייחס בעיקר לשיחת טלפון שקיים הנשיא בבוקר ה-6 בינואר מהחדר הסגלגל עם בתו ועם עוזרו הבכיר של מייק פנס, קית' קלוג.

לדברי ראשי הוועדה "הם מאמינים כי איוונקה לקחה חלק במאמצים לשכנע את הנשיא לשעבר לקרוא לתומכיו להתפזר ולצאת מבניין הקפיטול במהלך המהומות".

במכתב בן תשעה עמודים ששלח לאיוונקה טראמפ ובו הוא מבקש ממנה להופיע בפני חברי הוועדה, כותב הסנטור תומפסון כי "הוועדה תרצה לדון בכל שיחות אחרות שאולי היית עדה להן או השתתפת בהן בנוגע לתוכניתו של הנשיא לחסום או לעכב את ספירת הקולות האלקטורליים. מעדויות שהגיעו לוועדה עולה כי חברי צוות הבית הלבן ביקשו את עזרתך במספר הזדמנויות להתערב בניסיון לשכנע את הנשיא טראמפ לטפל בהפקרות והאלימות המתמשכים בגבעת הקפיטול".

בתגובה לזימון להעיד בפני חברי הוועדה, אמרה נציגה של איוונקה טראמפ כי בתו של הנשיא עדיין לא החליטה האם לקבל את הבקשה ולהעיד בפני הוועדה. "כפי שהוועדה כבר יודעת, איוונקה לא דיברה בעצרת ב-6 בינואר. כפי שהיא הצהירה בפומבי באותו יום בשעה 15:15 'כל הפרת סדר או חוסר כבוד לאכיפת החוק שלנו היא בלתי מתקבלת על הדעת. האלימות חייבת להיפסק מיד. אנא הישארו שלווים'", מסרה הדוברת של טראמפ.