פלטה לשבת בהתיישבות הצעירה
פלטה לשבת בהתיישבות הצעירה צילום: ההתיישבות הצעירה

על רקע הפסקות החשמל בשבועות האחרונים, בעיצומו של החורף, כ-100 מנשות ההתיישבות הצעירה בגוש שילה פנו הבוקר (שישי) לשרת הפנים איילת שקד, בדרישה להביא לישיבת הממשלה הקרובה הצעת החלטה לחיבור חשמל ליישובי גוש שילה.

במכתב כותבות הנשים: "אנו תושבות עדי עד, ישוב הדעת וקידה בגוש שילה, פונות אלייך בבקשה דחופה לדאוג לילדינו לחימום".

עוד נכתב כי "מצב החשמל בישובים הצעירים בגוש שילה לא מאפשר הדלקת מזגן לחימום בסיסי, ובימים קרים כמו השבוע, החשמל קופץ שוב ושוב מהעומס ומאות משפחות נותרות בעלטה ובקור ללא חשמל במשך לילות ארוכים".

שרת הפנים שקד ענתה לנשים: "תושבות גוש שילה היקרות, ראשית, חשוב לי שתדעו שברור לי שהחורף הקר לא פסח על תושבי ההתיישבות הצעירה החלוצים והנפלאים שמיישבים את הארץ. החיבור לחשמל בהתיישבות הצעירה הוא אחד הנושאים הכי בוערים וחשובים לי ברמה האישית.

"רק בשבוע שעבר קיימתי פגישה עם שר הביטחון כדי למצוא פתרון ללילות הקרים שלכן ושל בני משפחתכם.
שר הביטחון פועל לפתור את הנושא בצו אלוף ואני מקווה שבקרוב נתבשר שהצו תוקן. כולי תקווה שזה יהיה החורף הקר האחרון", הוסיפה שקד.

שקד בכנסת
שקד בכנסת צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, פנה אמש ברשתות החברתיות לשרה שקד לאחר שהאחרונה שיתפה תמונת שלג מרהיבה מהיישוב קידה, בזמן שבליל השלגים היישובים בגוש שילה סבלו מניתוקי חשמל וקור חודר עצמות: "לפני ימים ספורים היית שותפה למהלך שאיפשר חיבור לחשמל של עשרות אלפי בתים לא חוקיים של ערבים בנגב ובגליל. אין ספק שרע"מ דואגת במסירות רבה לבוחרים שלהם.

''אני מצפה לכך וגם דורש שבימים הקרובים תובילי גם את בנחישות לא פחותה ובלתי מתפשרת מהלך שישים סוף לחרפה ויעניק חיבור לחשמל גם ליישובי ההתיישבות הצעירה שאותם הבטחת לייצג, הסתכלת להם בעיניים והתחייבת להסדיר", הוסיף גנץ.

צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט