יוסי דגן ורב הישוב ברוכין מאיר אילביץ' מגדרים את השטח
יוסי דגן ורב הישוב ברוכין מאיר אילביץ' מגדרים את השטח צילום: ניר דבוש - דוברות שומרון

מאות מתושבי השומרון יצאו היום (שישי) לנטיעות ועבודות גידור מסביב לישוב פדואל, כדי לעצור את ההשתלטות של הפלסטינים על שטחי C.

עבודות הנטיעה נעשו בהיתר הרבנים, כך שהנטיעה עצמה נעשתה על ידי לא יהודים ועבודות הגידור וההכשרה נעשו על ידי הנוער והמבוגרים המתגוררים באזור.

במבצע הנטיעות השתתפו תושבים מפדואל, ברוכין עלי זהב ולשם, וכן רב הישוב ברוכין הרב מאיר הילביץ', יושבי ראש הישובים וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

"באנו לכאן כי זו הארץ שלנו ואנחנו לא נוותר עליה", אמר יוסי דגן. "אנחנו לא מחכים לממשלה הזו. אנחנו כאן כדי לנצח בשביל עם ישראל. במקום הזה עוד מעט תהיה שכונה. כך תמיד היה בציונות. איפה שהמחרשה עוברת שם ייקבע גבולנו. לצערי אנחנו עומדים מול הפקרות מוחלטת של השתלטות על שטחי C ואוזלת יד של הממשלה. רואים את זה בשומרון רואים את זה בנגב ואנחנו כאן בשם עם ישראל כולו כי עם ישראל ינצח".

הרב מאיר הילביץ' רב הישוב ברוכין: "אנחנו נמצאים כאן בזמן חירום כשמשתלטים על הארץ, אנחנו כאן בשם כל האומה. לא חלמתי שנצטרך לעשות אירוע של נטיעות בזמן שמיטה אבל כשנלחמים על הארץ - מותר, עשינו זאת על פי כל הגדרים ההלכתיים, הנטיעה נעשתה על ידי נוכרים; וכל שאר העבודה על ידי יהודים, כך אנחנו שומרים על שמיטה וגם מגנים על הארץ הזו, אנחנו כאן כדי להציל את ארץ ישראל בשם כל האומה ואנחנו נעשה זאת".

המועצה האזורית שומרון מקיימת מערכה עיקשת כנגד השתלטות הרשות הפלסטינית על שטחי C באיזורה. לפני כחודש יצאו תושבי גוש מערבא והפגינו כנגד אוזלת היד של מדינת ישראל אל מול ההשתלטות והקמת מבנים בלתי חוקיים פלסטינים בקצב מסחרר מסביב לישוביהם. כתוצאה מכך עצר המנהל האזרחי את הבניה באופן נקודתי אולם הרשות הפלסטינית ממשיכה לבנות מאז באין מפריע.