צחי הנגבי
צחי הנגבי צילום: יצחק קלמן

בימים אלה מתנהלים מגעים בין יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו לפרקליטות, בנוגע לחתימה אפשרית על הסדר טיעון בתיקיו המשפטיים. כיצד החלטתו של נתניהו תשפיע על מצבה של מפלגת הליכוד?

סביב שאלה זו ביקש ניסים משעל לשוחח עם חבר הכנסת צחי הנגבי (הליכוד) שהתייחס באריכות לנושא, וטען כי החלטת נתניהו היא אישית, ואינה צריכה להיות קשורה לאינטרסים של תומכיו.

"ברור שכולנו היינו רוצים שתהיה כל החלטה שתאפשר לו להישאר בחיים הציבוריים מתוך דאגה למדינה. לכתו בסיבות כפי שאנו מכירים תהיה אבדה גדולה למדינת ישראל", אמר חבר הכנסת הנגבי בפתח השיחה.

בהמשך, הוסיף: "את הממשלה יכול להקים רק אדם שנבחר על פי חוקת הליכוד. אני אהיה מועמד לליכוד בעידן שאחרי נתניהו, אך אני לא עומד עם סטופר ומחכה שנתניהו ייעלם לנו מהעיניים. הקואליציה עצמה מבינה שהסכנה הגדולה ביותר שלה נשקפת מכך שנתניהו יוביל אותנו בבחירות. בלי קשר לשאלת נתניהו, הקואליציה מתקשה לשרוד. הממשלה עדיין לא חוברה למכונת הנשמה, אך היא הובהלה לטיפול נמרץ".

כשנשאל האם רואה את עצמו כמועמד אחרי לכתו של נתניהו אמר חבר הכנסת הנגבי שכן, והוסיף: "אני לא עומד עם סטופר ומחכה שנתניהו יעלם לנו מהעיניים. להפך, אני עומד דרוך בכדי לחזק את נתניהו ולסייע לו להוביל אותנו לעוד הרבה שנים קדימה". לדבריו, המאמצים של הממשלה הנוכחית להרחיק את בנימין נתניהו מהחיים הפוליטיים מרמזים על משהו והם מבינים שככל שהוא נשאר במערכת הפוליטית יש סכנה להישרדות הממשלה הזו.

על פרשת משטרת ישראל ו־NSO אמר הנגבי: "זה באמת מטריד, נדרשת בדיקה של גורמים חיצוניים, אני סומך על המפכ"ל, הוא לא כיהן אז בעמדה שבה הוא צריך להגן על עצמו".