סמברג, אלופת ישראל ומדליסטית אולימפית
סמברג, אלופת ישראל ומדליסטית אולימפית צילום: גלעד קוולרצ'יק

המדליסטית האולימפית עשתה זאת שוב. אבישג סמברג, זוכת מדליית הארד ההיסטורית בענף הטאקוונדו עבור ישראל באולימפיאדת טוקיו האחרונה, זכתה ביום שישי האחרון באליפות ישראל בטאקוונדו פעם נוספת.

באליפות שהתקיימה ברמלה ביום שישי האחרון, בסימן 50 שנה לרצח י"א חללי מינכן ובנוכחותם של ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ח"כ סימון דוידסון ויו"ר הוועד האולימפי החדשה המדליסטית הישראלית הראשונה יעל ארד, ניצחה סמברג את זוהר ברדה בקטגוריית המשקל עד 49 ק"ג בתוצאה 2:23, מה שזיכה אותה במדליית זהב באליפות ישראל ובתואר אלופת ישראל בטאקוונדו. נועה פרייס סיימה ראשונה בקטגוריית המשקל עד 62 ק"ג, רומי חמילבסקי זכתה במקום הראשון בקטגוריית משקל עד 53 ק"ג ודנה אזרן סיימה ראשונה בקטגוריה לנשים עד 73 ק"ג.

במקצה הגברים עד 68 ק"ג, זכה נמרוד קריביצקי במדליית הזהב, אורי פטישי זכה במדליית זהב במשקל עד 58 ק"ג, איתמר ששון הוכתר כאלוף במשקל עד 80 ק"ג, ניר פדלון ניצח בקטגוריית משקל עד 74 ק"ג ואלון אלבוחר סיים ראשון בקטגוריית המשקל עד 87 ק"ג.

מועדון שרעבי אומנויות לחימה סיים במקום הראשון בתחרות הקבוצתית, לפני מעוז אומנויות לחימה והוארנג טאקוונדו ירושלים.

בתחרות למאסטרס (מעל גיל 36) במשקל עד 80 ק"ג השתתף עדי קאליפון, ספורטאי חירש-אילם שמתאמן 11 שנים במועדון אחי יהודה בירושלים וסיים במקום השלישי אחרי שאשתקד זכה במדליית זהב. קאליפון, עובד במזנון הכנסת, הינו חירש-אילם מאז היה בן שנתיים ואמור להיבחן בקרוב לחגורה שחורה.

יעל ארד אמרה בטקס: "הטאקוונדו עשה קפיצה גדולה מאוד השנה ויש לו עתיד גדול. אנחנו אוהבים מאוד בישראל אומנויות לחימה ועם ההצלחות של אבישג ושאר הספורטאים אין לי ספק שאתם יכולים להיות ענף אולימפי מרכזי. השנה נציין את רצח י"א חללי מינכן בכמה אירועים. גדלנו על המורשת שלהם ואם הרצח המתועב הזה לא היה מתרחש ההתפתחות של הספורט הישראלי הייתה הרבה יותר גדולה".

ח"כ סימון דוידסון הבטיח שכל ספורטאי שיזכה במדליה בתחרות גדולה כמו אליפות עולם או באליפות יבשת ומשחקים אולימפיים לא ישלם מס. לספורטאים הוא אמר: "אתם הכוח שלנו, אנחנו אוהבים אתכם ותמשיכו לפרוח. מה שמשותף לכולנו זו האהבה לספורט, זו דרך החינוך הטובה ביותר לילדי ישראל. המחסור במתקנים גדול מאוד במדינת ישראל ואני רוצה לחזק את ראש העיר על ההשקעה בספורט, זה לא נמצא בכל עיר. הספורט הוא ילד חורג ולא תמיד מתייחסים אליו. הכי חשוב להגדיל את תקציב הספורט ונעשה את זה".

ראש עיריית רמלה, מיכאל וידל, בישר בטקס שאולם הטאקוונדו ברמלה ייקרא החל מעתה "אולם אלופי העולם", לרגל ההישגים אותם רשמו סמברג, קריביצקי ואסף יסעור בשנים האחרונות. הוא הודיע שעיריית רמלה תמשיך לתמוך בענף.

מנכ"לית התאחדות הטאקוונדו, נועה שמידע, העניקה יחד עם סמברג וקריביצקי תשורות לספונסרים של האליפות, "מור בית השקעות", "עופר ואילן יבוא ושיווק", ד"ר מיכאל רסובסקי ו"ארז ניהול פרויקטים".