יגאל שילון
יגאל שילון צילום: Yossi Zeliger/Flash90

בתו של השחקן איש הטלוויזיה יגאל שילון, תמר שילון, פרסמה פוסט בעמוד האינסטגרם שלה וסיפרה על החיים בצל מצבו הבריאותי של אביה.

שילון בן ה-75 נשוי מאז שנת 1972 לזהבה, ולזוג ארבעה ילדים. הוא אחיו של מנחה הטלוויזיה המיתולוגי דן שילון ודודה של מנחת הרדיו והטלוויזיה עדי שילון. בנו ירון הוא במאי טלוויזיה, ובנו אייל היה מעורכי התוכנית "פספוסים".

איש הטלוויזיה ארז טל עמל בחודשים האחרונים על סרט שישודר מחר בקשת 12 ובמסגרתו יחשוף פרטים חדשים על מצבו הרפואי של שילון ויספר לראשונה מה גרם לו להיעלם מהמסך בשנתיים האחרונות.

הערב כאמור כתבה הבת תמר, "בדרך כלל אני לא משתפת פה על חיי האישיים אבל מה שעומד להתרחש ביום ראשון שובר שגרה, וגם שתיקה של שנים. נדבך משמעותי מחיי עומד להיות נחלת הכלל. היה לי חשוב שתשמעו על כך ממני. לו הייתי מקבלת שקל, על כל פעם שנשאלתי האם אני הבת של, אולי לא הייתי צריכה להקים עסק. אז כן, אנחנו קשורים. כן, יגאל שילון הוא אבא שלי. רק שבשנים האחרונות השאלה השתנתה - תגידי, לאן הוא נעלם?".

"הוא אולי נעלם מבחינת התקשורת אך נותר מאד נוכח בבית. נוכח, אבל שונה ב- 180 מעלות, מהאבא שהכרתי, מאיש התקשורת שכולם מכירים. במשך שנתיים לא שיתפנו כלפי חוץ את מה שהתחולל בין כותלי הבית. לא רצינו שירחמו, יסתכלו במבטים לא נעימים, ונהיה חשופים במצב הכל כך רגיש הזה. כמעט בכל פעם שנשאלתי עליו, שתקתי, העברתי נושא. שנתיים שבהם אני משדרת שהכל כשורה. אני רצה קדימה, מעלה פוסטים, משתפת מתכונים ונמנעת מלשתף על כך שהחיים שלי נעצרו".

"מבחינתי, להקים עסק ללא הכנפיים הפעילות שלו, בזמן שהוא מאבד מהמסוגלות שלו, היה בית ספר בהתפתחות אישית. האיש הכי חכם, כישרוני, פרפקציוניסט ורגיש שיצא לי לפגוש, שיחד עם אמא שלי הציב לי רף מאתגר כל החיים, כבר לא באותו מצב, כך שכבר לא היה ברור מי תלוי במי".

"עכשיו, קשר השתיקה הזה עומד להיפרם, אחרי הבנה שאין באמת סיבה להסתיר. במידה מסוימת אני מפחדת ומצד שני, אני מרגישה שאחרי ההתמודדות עם השינוי המשפחתי שעברנו, אחרי המסע האישי שלנו, דבר לא יכול להפחיד אותי יותר. היום אני יכולה לומר שאני מעריצה את אבא שלי יותר מאי פעם. המשפחה שלי היא השראה לבחירה בחיים ובית ספר של החיים. עד כה טעמתם את הקינוחים שלי, מחר תיחשפו לעוד טעימה מחיי".