שחקני חיפה וירושלים הערב
שחקני חיפה וירושלים הערב צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

הפועל ירושלים הפסידה העונה למכבי חיפה בליגה ובגביע ולמעשה לא ניצחה אותה מאז אוקטובר 1999, ניצחון שהיה הפסדה היחיד של חיפה באותה עונה. הערב (מוצאי שבת) זה נראה היה שירושלים הנמצאת בתחתית טבלת ליגת העל בכדורגל, תעשה זאת שוב ותנחיל לחיפה הפסד ליגה ראשון, כשעלתה ליתרון 1:0 בדקה ה-85 במשחק שהתקיים באצטדיון סמי עופר שבחיפה.

היתרון הירושלמי החזיק מעמד 2 דקות בלבד וחיפה שהגיעה למשחק הערב עם 10 ניצחונות ליגה רצופים וקיוותה להשוות את שיא המועדון מפתיחת עונת 2005/06, אז היו לה 11 ניצחונות, הצליחה בקושי להשוות את התוצאה ורצף הניצחונות האדיר שלה בליגה נקטע עם תיקו ביתי מול אחת מהקבוצות החלשות בליגה.

חיפה, קבוצת ההתקפה הטובה בליגה עם 49 שערים, הובכה שוב ושוב בידיי הפועל ירושלים, קבוצת ההתקפה הכי גרועה בליגה ששערה הערב היה ה-14 בלבד שלה העונה וצלחה דרמה גדולה בסיום, כאשר למעשה שער גבולי לזכות האורחים מהבירה נפסל בטענת ספק נגיעת יד ומצבי הבקעה נוספים שלה הוחמצו במהלך המחצית הראשונה.

שש דקות בתוך המחצית השנייה, מוחמד אבו פאני קיבל צהוב שני והורחק בכרטיס אדום וחיפה נאלצה לשחק מחצית שניה מחזור ליגה שני ברציפות, בעשרה שחקנים. בצד השני גם ירושלים איבדה שחקן בכרטיס אדום כשעומר אגבדיש הורחק בדקה ה-82 ובסיום השתיים נפרדו בתיקו הן על לוח התוצאות והן על כר הדשא. ירושלים רושמת נקודה חשובה במאבקי התחתית, חיפה רחוקה מלברוח לליגה.