שכונה חדשה בהר ברכה
שכונה חדשה בהר ברכה צילום: ניר דבוש - דוברות שומרון

איתמר בן גל הי"ד מהר ברכה שנרצח לפני ארבע שנים בפיגוע דקירה בצומת אריאל, יונצח ברחוב שייקרא על שמו בשכונת צורים ג' בהר ברכה שנמצאת בתהליכי בנייה.

לאחר תהלוכה של המשפחה והתושבים מקברו של איתמר אל הרחוב החדש, הונחה אבן פינה לשכונה החדשה שתכלול 127 יחידות דיור.

בטקס השתתפו האלמנה מרים והילדים, הוריו של איתמר הרב דניאל ושושנה בן גל, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ויו"ר ועד הישוב הר ברכה - יוני הישראלי.

אלמנתו מרים אמרה בטקס הנחת אבן הפינה: "לפני ארבע שנים עמדתי מעל הקבר של איתמר והבטחתי לו שאנחנו נמשיך לחיות ולשמוח, לבנות את ארץ ישראל, נמשיך לגדל את הילדים שלנו, ואני רוצה להודות קודם כל לקב"ה שנותן כוחות, להודות למזכירות, ליוסי, למועצה, על השותפות בהחלטה שאנחנו רק נצמח וארץ ישראל רק תגדל מהשבר הנורא הזה.

"איתמר היה שמח לראות את ההתפתחות הזאת, את הבניה ואת החיים, המשפחות הילדים, ב"ה שאנחנו מצליחים להמשיך למרות השבר הנורא שעברנו, וזוכים לחיות בדור הזה, בגאולה הזאת ולראות את החיים", אמרה מרים.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר בטקס: "אנחנו מציינים 4 שנים לרצח של הרב איתמר בן גל, והר ברכה נותנים התייחסות של הר ברכה לארבע שנים של רצח של יהודי. בהר ברכה כשיש רצח מניחים אבן פינה ובונים שכונה.
אין דבר בריא ציוני ומוסרי מזה, כשהמשפחה מגיעה בתהלוכה מבית העלמין להניח אבן פינה ל-127 יחידות עם שטח ציבורי, עם מאות משפחות שיגורו כאן בעזרת השם.

"אנחנו מציינים 4 שנים ליום הנורא הזה, אף אחד לא ישכח את היום הזה, עם ישראל כולו, הגענו כבר למתן תוקף של 547 יח"ד. אז אנחנו חייבים לך, מרים, עוד 253 יח"ד ואנחנו כולנו עובדים בכל הכח ביחד לתכנן ונקווה שהכל יהיה מוכן ליום השנה החמישי, אנחנו מתקדמים ופנינו הלאה כי בסוף יש כאן קרב מי ישלוט בארץ הזאת ויש כאן אויב ברברי רצחני שבחר במוות, ואנחנו העם היהודי שבחר בחיים, בחר בקודש, ביצירה, הנחנו פה אבן פינה ואנחנו כבר עוד שנייה עוד מספר חודשים נאכלס אותם וניישב את הארץ הזאת", הבטיח דגן.

אביו של איתמר הרב דניאל בן גל התייחס לפרשת השבוע ולבניית השכונה לזכר בנו ואמר: "ריש לקיש אומר - כשאנחנו נחזור לציון ברינה, ופדויי ה' ישובון, יתבטל הפער בין נעשה לנשמע. מה שאנחנו חושבים זה מה שאנחנו עושים. ולכן כשנעשית כאן בנייה בארץ ישראל, התיישבות כזו, חגיגה כזו של בניה, אין לנו אלא להגיד לקב"ה - הגיעה העת להחזיר לנו את שני הכתרים, הכתר של נעשה והכתר של נשמע".

הרב בן גל הודה לראש המועצה על פעילותו להנצחת איתמר: "אנחנו מודים גם לראש המועצה יוסי דגן אהוב נפשנו, ולוועד הישוב שממשיכים פה בבנייה לזכרו, זה מאוד מרגש אותנו".