איוונקה ודונלד טראמפ
איוונקה ודונלד טראמפ צילום: רויטרס

ועדת החקירה המיוחדת שהקים הקונגרס לבדיקת אירועי הפריצה לקפיטול בחודש ינואר מבקשת מבתו של הנשיא, איוונקה, להעיד על התנהלותו של אביה באותו יום, בניסיון לגבות עדות מהמעגל הקרוב ביותר לנשיא טראמפ.

הנשיא לשעבר טראמפ זעם על הזמנת בתו למסור עדות, ובראיון שהעניק ל-The Washington Examiner בסוף השבוע, כינה טראמפ את חברי הוועדה "רשעים" וטען כי "הם מנסים להסיח את דעת הקהל מהכשלונות של הנשיא ביידן".

בראיון אמר טראמפ כי "זה מצב מאוד לא הוגן עבור הילדים שלי. מאוד מאוד לא הוגן. זו בושה, מה שקורה. הם משתמשים בדברים האלה כדי לנסות להסיח את דעתם של אנשים עד כמה המדינה שלנו מנוהלת בצורה חסרת כישרון. לא אכפת להם. הם ירדפו גם אחרי ילדים. הם משתמשים בכל הכוחות שיש להם. לא מעניין אותם כלום. הם אנשים מרושעים".

הוא גם טען כי חברי הוועדה חורגים מכוחם ומהסמכויות שהוענקו להם, לאחר שבתקופה האחרונה ביקשו חברי הוועדה להציג בפניהם תכתובות ורישומי טלפון של האנשים הקרובים ביותר לנשיא לשעבר, בהם בני משפחתו ויועציו הקרובים.

החוקרים טענו כי הם מבקשים ללמוד עוד על התנהלותו של הנשיא בשעות בהן פרצו תומכיו לבניין הקפיטול.

הנשיא לשעבר התייחס לתפקודם של בתו איוונקה וחתנו ג'ארד קושנר במהלך כהונתו בבית הלבן, ואמר כי "הם עשו עבודה נהדרת. אתה מכיר את איוונקה טוב מאוד, ואתה יודע את האיכויות שלה. עבורם לעבור את כל הדברים האלו זו בושה". טראמפ גם הוסיף בראיון כי מדובר ב"חקירה ממניעים פוליטיים" והזהיר כי "זה תקדים רע מאוד, כי זה יכול לפעול יום אחד גם לכיוון השני".