פריקת מכולה
פריקת מכולהצילום: יח"צ

יש אמרה ידועה שלפיה "אם אתה מחזיק כרגע משהו בידך - מרבית הסיכויים שמשאית הביאה לך את זה". אכן, המסחר בישראל, ובעצם בכל מקום, מבוסס במידה רבה על שינוע סחורות ממקום למקום על ידי משאיות.

חלק נכבד מהסחורה המיובאת לארץ, כ-80 אחוזים מהמסחר הבינלאומי של מדינת ישראל, משונע בתוך מכולות.

למרות המספרים העצומים, לא כולם יודעים הרבה על התהליכים הנלווים ועל הפרוצדורה הכרוכה בביצוע נכון של פריקת מכולות. במאמר זה נסקור את התהליך המתאים.

מה כרוך בתהליך פריקת מכולה ולאילו היבטים חשוב לשים לב?

הסחורה המיובאת לישראל מגיעה בשינוע ימי על גבי אניות, כאשר הסחורה מרוכזת במכולות. לאחר הגעת המכולות לנמל, הסחורות המאוכסנות במכולות משונעות למחסנים. בשלב זה מבצעים את התהליך הקרוי פריקת מכולות, שבו מעבירים את המכולה מגב המשאית אל הקרקע.

מכולות בעלות משקל עצום, ובעלות פוטנציאל סכנה שמחייב זהירות. על כן, תהליך הפריקה חייב להתבצע בידי אנשי מקצוע מנוסים, מיומנים ואחראיים. בפריקת מכולה חשוב אפוא לשמור על בטיחות הצוות המקצועי ועל שלמות הסחורה, אך חשוב מאוד גם לדאוג שהתהליך יהיה יעיל ולא יגזול זמן רב - זאת לשם סיפוק רצון הלקוח.

איך נבחר בצורה נכונה חברה אמינה ומקצועית לפריקת מכולות?

כפי שהזכרנו מקודם, פריקת מכולות הוא עסק מורכב ואף מסוכן, ולכן כדי לשמור על הסחורה של הלקוח נרצה לבחור חברה שצברה מוניטין לצד ניסיון. חברה שמעסיקה עובדים מנוסים, רציניים ומקצועיים שידעו איך לבצע את התהליך בצורה המיטבית - היא החברה שנרצה להפקיד בידה את התפקיד.

את הפריקה עצמה ניתן לעשות בכמה טכניקות שונות. טכניקת הפריקה תלויה במידה רבה בסוג הסחורה ובמשקלה. מכאן שחשוב לבחון האם החברה בעלת ניסיון בפריקת סחורה מהסוג שרלוונטי לכם. חברה אמינה כמו חברת דניאל, תברר עם הלקוחות בדיוק את סוג הסחורה ומשקלה - כדי להתאים במהרה וביעילות צוות מומחה ומקצועי שידע לתפעל את סוג הסחורה.

דבר נוסף שיש לשים אליו לב הוא מיהו צוות הסבלות. מלבד ניסיון שיבטיח יעילות מחד גיסא ובטיחות מאידך גיסא, חשוב שצוות הסבלים יהיו ללא רישום פלילי ושעברו הכשרה מקצועית לפריקת מכולות. על כן יש לוודא שחברת ההובלות מציעה צוות סבלים מיומן, אמין ומקצועי.

אלמנט נוסף חשוב הוא עניין הביטוח. פריקת מכולה הוא עניין מסובך ולעיתים מסוכן, ומכאן שלעיתים קורות תאונות. על מנת להימנע מתביעות אפשריות כנגדכם חשוב לברר שהחברה שעובדת מולכם מספקת ביטוח לעובדיה. מלבד זאת, כדאי לבדוק שהחברה שעמה מתקשרים מקפידה על כללי בטיחות הולמים, כמו עבודה עם נעלי בטיחות, איסור עישון בתוך המכולה ובמחסנים, איסור כניסה למחסנים ללא אישור מנהל העבודה, והרשימה נמשכת.

כמו כן, חשוב לשים לב שהחברה עמה אתם מתקשרים מפעילה מערך לוגיסטי שיהיה אחראי לתיאום בין סוג הסחורה הנפרקת לבין הצוות המתאים. כך ניתן לעדכן את הלקוח מהו שלב ביצוע העבודה ונשמר הקשר עמו.

חברת דניאל

חברת דניאל, פריקת מכולות פועלת מתחילת שנות ה2000 ובעלת למעלה מ20 שנות ניסיון, מקצועיות ואמינות. החברה מביאה גישה ייחודית ושונה בענף ההובלות ופריקת המכולות. החברה גאה בסטנדרטים הגבוהים שלה, העולים על שאר המתחרים. הלקוחות מדברים בעד עצמם - וכיום חברת דניאל מתקשרת בחוזים עם החברות הגדולות והמובילות במשק הישראלי. החברה מספקת שירות מקיף ומשתלם לכל סוגי המכולות ומעסיקה עובדים מקצועיים.

מה שירותינו כוללים? פריקת מכולות וטעינתן; סידור מחסנים לאחר פריקה; העברת מפעלים; שירותי הדבקת מדבקות; מיון סחורה ומטענים; בדיקות פיזיות וביטחוניות; עבודות סבלות; שירותי מלגזה; אחסנה; הובלת מכולות מנמלי ישראל ועוד.

זקוקים לפריקת מכולה? חייגו עכשיו ל-072-3969445.