מטוס אל על בנתב"ג
מטוס אל על בנתב"ג Photo by Tomer Neuberg/FLASH90

משרד האוצר וחברת אל על חתמו היום (ראשון) על מתווה הסיוע לחברת התעופה בגין התפרצות האומיקרון. על מתווה חתם גם בעלי השליטה באל על, קני רוזנברג.

על פי המתווה החדש, המדינה תעביר 23 מיליון דולר לאל על באג"ח ניתנות להמרה, כאשר באם יומרו למניות - המדינה תחזיק 24% ממניות אל על. קני רוזנברג בעלי השליטה יעביר 15 מיליון דולר בתמורה. אל על תוכל לדרוש מרוזנברג 5 מיליון דולר נוספים עד לסוף יוני.

יושב ראש אל על עמיקם בן צבי אמר כי "התגייסותה של ממשלת ישראל לסייע לאל על להתגבר על הנזקים העסקיים שנגרמו לה במסגרת המאבק בנגיף אומיקרון, מבטאת את החשיבות האסטרטגית של אל על למדינת ישראל.

"אני מבקש להודות לראש הממשלה, לשרת התחבורה, לשר האוצר ולשר התיירות, על התמיכה. תודה מיוחדת לבעלת השליטה על העמידה לצד החברה באחת משעותיה הקשות ועל כך שהזרימה עד עתה סכום של כ-800 מיליון₪. אני משוכנע שאנו ניצבים בפני תקופה חדשה שתאפשר לחברת אל על להמריא מחדש לצמוח ולהצליח דבר שיוביל גם לשגשוג ורווחה למשק הישראלי", הוסיף בן צבי.

מנכ"ל אל על אביגל שורק: "אני מברך על ההחלטה של ממשלת ישראל בדבר הסיוע לחברות התעופה ועל השיח הרצוף והענייני מול אנשי האוצר באגף התקציבים, החשב הכללי והיועץ המשפטי. אני רוצה להודות לבעלת השליטה על המחויבות שלה לאיתנות הפיננסית של החברה ולהעלאתה על פסים של צמיחה. תודה מיוחדת לארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות החדשה, על הסיוע והדאגה הכנה לעובדים והבטחת מקום הפרנסה שלהם. תודה גם ליו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי, על העמידה האיתנה''.

שורק אמר עוד כי ''המדיניות לגיבוש סיוע זכתה לתמיכה רבה גם בקרב יושבי הראש של וועדות הכלכלה והחוקה, שדולת התעופה בכנסת ושרים נוספים, שסייעו בהבנה כי החלטות המדינה שהביאו לסגירת השמיים בפועל מחייבות מתן סיוע. מעל לכל אני רוצה להודות לכול עובדי אל על שהתמידו לפעול גם בימים הקשים של אי הודאות ודאגו להוציא את הטיסות בצורה בטוחה, במועד המתוכנן ועם שרות הטוב ביותר שיש.

"אל על נערכת לעלייה משמעותית בפעילות כפועל יוצא מהירידה החדה הצפויה בתחלואה (זאת על פי הערכות המומחים). אל על פועלת בשיתוף עם הגורמים המקצועיים במשרדי הבריאות והתחבורה וברשות שדות התעופה, על מנת לפשט ולהקל על תהליך הטיסה עבור לקוחותיה. המטרה היא ליצור נוהל פשוט, נוח ליישום ועם זאת בטוח, תוך התאמתו לרמת התחלואה בישראל ולנהלים והחלטות הנהוגות בעולם המערבי", הוסיף המנכ''ל.