השר אלקין עם השר סער
השר אלקין עם השר סער צילום: יואב דודקביץ'

השר זאב אלקין מכחיש את הדיווחים על מגעים שמקיימים לאחרונה ח"כ ישראל כ"ץ ושר המשפטים גדעון סער לחיבור מפלגת תקווה חדשה בחזרה לליכוד.

"אני לא מכיר שיחות כאלה, אני לא מכיר כזה דיאלוג. אני לא רואה בזה שום היתכנות כי אין שום עסקת טיעון. אני לא רואה שנתניהו פורש. הדיון הזה לא רלוונטי", אמר אלקין בראיון ל-103FM.

לדבריו, "מהיכרותי עם בנימין נתניהו, אני חושב שאנו כל כך רחוקים מזה שהוא יעזוב. יהיה לו קשה להשלים עם הפרידה מהחיים הפוליטיים. עם זאץ, יכולות להיות הפתעות".

כשנשאל האם הוא רואה תרחיש בו הוא ויו"ר מפלגתו גדעון סער ישובו לשורות הליכוד, השיב בנחרצות: "אנחנו עזבנו את הליכוד בגלל מה שנתניהו עשה לליכוד. זה רק התגבר בתקופה שהוא לא בשלטון".

באשר לטענה כי התלבט בהצבעה על הקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הצוללות, בשל הרצון לחזור למפלגת הליכוד אמר, "כל הדיבורים האלה, אין להם בסיס. עם כל השמועות שהיו, בסוף תמכתי. התלבטתי כי אני מכיר את האירוע יחסית מקרוב, הייתי יו"ר ועדת חוץ וביטחון אח"כ חבר קבינט מדיני-ביטחוני. ממה שאני מכיר לא ראיתי שיש מה לחקור. לא כל החלקים באירוע מוכרים לי, אבל ההחלטה הסופית, תמיד טענתי שהיא נכונה - לקנות צוללות מהגרמנים. עובדה שהממשלה הזאת נשארה נאמנה לאותה החלטה".

הוא ציין כי "נתניהו מזהה אותי כאחד מהאשמים העיקריים בהקמת הממשלה וסוג של דבק שפועל לילות כימים כשר מקשר, כדי שהקואליציה תוכל לתפקד למרות הקושי והמורכבות. רצינו להביא שינוי למדינת ישראל והבאנו אותו. הבטחנו לבוחר, והפלא ופלא, נשארנו נאמנים להבטחה שלנו".