גלית דיסטל אטבריאן
גלית דיסטל אטבריאן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

צעקות רמות נרשמו היום (שני) בוועדה לביטחון הפנים בין יו"ר הוועדה ח"כ מירב בן ארי (יש עתיד) לח"כ גלית דיסטל-אטבריאן (הליכוד).

הוועדה דנה בפרשת NSO והשימוש לכאורה של המשטרה בתוכנת הריגול פגסוס נגד אזרחים ישראלים.

ח"כ דיסטל-אטבריאן טענה כי "יש פה שתי משטרות לשני עמים" ותהתה "איך הציבוריות הישראלית הייתה מגיבה אם היה מתברר שהמשטרה האזינה לבן של גנץ, אולי לבת של אחד משופטי העליון.

"כשהמפכ"ל הדליף מחקירות משטרה באופן לא חוקי נגד חקירת ראש ממשלה שנפתחה באופן לא חוקי – אף אחד מכם לא רץ לאולפנים. כששפי פז נעצרה כבר אולי מאה פעם מעצרי שווא, אף אחד לא רץ לאולפנים. כשילדות בנות 14 בהתנתקות במעצר מנהלי בלי טלפון להורים שלהם – אף אחד מכם לא רץ לאולפנים", אמרה דיסטל אטבריאן.

יו"ר הוועדה בן ארי החליטה שלא לאפשר לדיסטל להמשיך את דבריה. "יש גבול. אני מאוד מצטערת", אמרה בן ארי. "ישב פה ח"כ מהמפלגה שלך, באמת, שגם הוא אגב תומך והוא מתנהל בצורה עניינית".

ח"כ דיסטל אטבריאן אמרה "אני מודה לך על החינוך. יש לי זכות להשלים את דבריי". בן ארי המשיכה בסירובה: "לא. אני אחליט איך יהיה ואת לא תדברי למשטרה בצורה כזאת. זה לא יקרה. את לא תהפכי את המשטרה פה לשק החבטות שלך, עם כל הכבוד".

לפני שהוצאה מהדיון, ח"כ דיסטל-אטבריאן סיפקה עוד אמירה מתריסה כלפי בן ארי: "כשאנחנו נחזור אני אזכור את ההתנהלות הזאת. אני אזכור אותה היטב".