ג'מאל חכרוש
ג'מאל חכרוש צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ניצב ג'מאל חכרוש, ראש אגף סיף לסיכול פשיעה בחברה הערבית, שבתיעוד שפורסם ב"הארץ" נראה יוצא מזירת דקירה שאליה נקלע, אמר הערב (שני) לכאן 11 כי הוא יצא על מנת "לסגור את הזירה", וכי בסרטון של שש שניות לא נראה כל האירוע.

חכרוש אמר למיכל רבינוביץ': "ראיתי שמוציאים את הכול מהקשר, פניתי למפכ"ל וביקשתי שימנה צוות בדיקה מקצועי מחוץ למשטרה שיוציא את הצדק לאור".

קצינים בכירים במשטרה בעת האירוע ידעו על המקרה ואף הוצג בפניהם הסרטון, אך לא נעשה דבר. לפי גורם שהיה מעורב במקרה הסרטון הוצג אף לממלא מקום המפכ"ל דאז ניצב מוטי כהן, אך זה לא עשה דבר. לא ניתן היה להשיג את תגובתו של כהן.

היום סיכם ניצב חכרוש עם המפכ"ל על יציאה לחופשה עד לסיום בדיקת התנהגותו בזירת הרצח בכפר כנא בספטמבר 2020. השר לביטחון הפנים הנחה, כי צוות הבדיקה שמונה על ידי המפכ"ל יבחן גם את שאלת ההיכרות לכאורה של גורמי המשטרה עם הנושא – בין היתר, ממתי מי מהמשטרה הכיר את הנושא, לאילו דרגים הגיע המידע, מה היקף המידע שהגיע והמועד שבו הוא התקבל אצל מי מהגורמים במשטרה. כמו כן, האם ננקטו צעדים כלשהם בעקבות המידע.

בתיעוד האירוע נראה חכרוש מגיע למפעל ברזל בכפר כנא. זמן קצר אחר כך נדקר אדם במטבח שבמפעל, הוא יצא לחדר המדרגות והתמוטט מדמם. כמה שניות אחר כך נראה ניצב חכרוש חולף על פניו של הפצוע מבלי לסייע לו, ומבלי שבדק את שהתרחש במקום. הוא אף נתקל ברגלו של הנפגע והמשיך בדרכו. הפצוע מת מאוחר יותר.

בעקבות הפרסום הודיע המפכ"ל יעקב שבתאי על מינוי צוות בדיקה שיבחן את אופן התנהלותו של ניצב ג'מאל חכרוש. בראש צוות הבדיקה יעמוד ניצב בדימוס, עורך הדין אהרון אקסול, שכיהן בעברו כמפקד מחוז תל אביב וראש אגף המבצעים של משטרת ישראל.