עידן עמדי
עידן עמדי צילום: צמאה

היום פורסם כי הזמר עידן עמדי יופיע בטקס הדלקת המשואות הממלכתי שיפתח את חגיגות יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל, והתגובות המתרגשות והתומכות לא איחרו להגיע.

"בערך לפני שעתיים סיימנו יום צילום של ׳פאודה" מספר עמדי שמלבד היותו זמר מצליח גם מככב בסדרה האהובה, "פתחתי את הטלפון ונדהמתי מכמות התגובות וההודעות סביב ההשתתפות בטקס המשואות. לרגע תהיתי אם אנשים התבלבלו וחושבים שאני מדליק משואה (משיא משואה למטיבי לכת)".

"חייב להודות שזה תפס אותי בהפתעה מוחלטת. בעיקר החיבוק החזק והמילים הטובות. השנה אני מציין עשור לקריירה. עשר שנים מלאות וגדושות בכל מכל כל. עצב,שמחה, כשלונות והצלחות. כמו החיים. ערבוב של רגשות וצבעים".

"אני שמח לציין את העשור הזה ככה. לקבל את האהבה העצומה הזו מכם, זה לא דבר שמובן לי מאליו בשום צורה. תודה לאל על מתנות החינם", הוא חותם, "ולתפארת מדינת ישראל".

הטקס הממלכתי שמנוהל על ידי מרכז ההסברה, יונחה על ידי שתי נשים לראשונה בתולדותיו, אלמז מנגיסטו והילה קורח, יתקיים בהר הרצל ביום רביעי, אור לד' באייר ויעמוד השנה בסימן 'יד פוגשת יד אחות'.

בועדת הסמלים והטקסים אומרים כי "עמדי הוא זמר יוצר ושחקן מהמוערכים בארץ. בן למשפחה ירושלמית מנחלאות. התגייס לשירות קרבי ומשרת מילואים פעיל בהתנדבות עד היום. השנה חוגג עשור לקריירה מפוארת בה כתב והלחין את כל שיריו שהפכו לפסקול הדור. בימים אלה מצטלם לעונה נוספת של הסדרה המצליחה 'פאודה' ולתפקיד ראשי בסרט ישראלי שיתפרסם בקרוב".

יו"ר ועדת השרים לסמלים וטקסים השר חילי טרופר ציין כי "עידן עמדי הוא מהיוצרים המוכשרים במדינת ישראל ואני שמח על כך שיופיע בטקס המשואות הקרוב. מעבר להיותו יוצר ושחקן מוכשר, עידן מייצג את כל הטוב שיש בישראליות, בין השאר דרך הבחירה שלו להתנדב ולהעניק לאחרים בכל הזדמנות".