ביידן
ביידןREUTERS/Kevin Lamarque
מבוכה לנשיא ארה"ב: בסיום מסיבת עיתונאים בבית הלבן בה התייחס ביידן לפגישה שקיים עם חברי קבינט בנושא עליית המחירים לאחרונה בארה"ב והדרך להוריד את האינפצליה הגואה, ביקש עיתונאי של רשת "פוקס ניוז", פיטר דוסי, לשאול את הנשיא לגבי האינפלציה לאחר בחירות האמצע שיתייקמו בחודש נובמבר הקרוב.

לאחר ששיגר לעבר הנשיא שאלה "האם אתה חושב שאינפלציה היא מחוייבות פוליטית בבחירות האמצע?", נתפס הנשיא ביידן במיקרופון הפתוח כאשר הוא עונה "לא, זה נכס ענק. יותר אינפלציה. איזה בן **** טיפש".

דבריו של ביידן שנקלטו במיקרופון הפכו בתוך זמן קצר מאוד לויראליים ועוררו סערה. זו לא היתה הפעם הראשונה בה ביידן נקלט אומר דברים לאחר שככל הנראה סבר כי המיקרופון סגור. רק לפני מספר ימים נשאל ביידן על ידי עיתונאי אחר של "פוקס ניוז" על על המתיחות בין רוסיה ואוקראינה, ונתפס אומר למיקרופון הפתוח "איזו שאלה טיפשית".

לאחר שהתברר לביידן כי הקללה העסיסית ששיגור לעבר העיתונאי נקלטה במיקרופון והועברה בשידור חי, הוא מיהר להתקשר לדוסי ולהתנצל בפניו. בראיון לתוכניתו של שון האניטי ב"פוקס ניוז" סיפר דוסי כי ביידן התקשר אליו שעה אחת אחרי הקללה הגסה ששיגר לעברו על מנת ליישר את ההדורים. "הוא אמר לי כי 'זה לא אישי, חבר'. דיברנו על להמשיך קדימה כרגיל, ואמרתי לו שתמיד אנסה לשאול משהו שונה ממה שכולם שואלים. הוא אמר לי 'אתה חייב לעשות את זה'. זה הציטוט של הנשיא, אז אני אמשיך לעשות את זה", סיפר דוסי.

על השאלה של שון האניטי "האם הנשיא התנצל בפניך?" אמר דוסי כי "הוא ניקה את האווירה ואני מעריך את זה. היתה לנו שיחה נחמדה".