ח"כ שרן השכל
ח"כ שרן השכל ערוץ 7

יו"ר ועדת החינוך ח"כ שרן השכל (תקווה חדשה) סיפרה כי במסגרת עדכון לוח החופשות במערכת החינוך, חלק ממצבת ימי החופשה בחינוך הכללי יעודכן על פי לוח החופשות בחינוך החרדי.

"צריך לעדכן את לוח החופשות, אנחנו מעבירים חלק מלוח החינוך החרדי לחינוך הממלכתי, דיברו בעבר עשרות שנים על זה", אמרה השכל בראיון לרדיו 'קול חי'.

לדבריה, "ההורים נמצאים כמעט שלושה חודשים בשנה בחופש עם הילדים בגלל החגים. לכן אנחנו נעדכן וניתן חופשה בחודש יולי ואחר כך שלושה שבועות בחגים. יש ארבעה ימי חופש לפני הפסח, יש חופשות שנכנסו תוך כדי השנים".

במסגרת דיון שהתקיים בשבוע שעבר בוועדת החינוך הביע ח"כ מאיר פרוש התנגדותו לרפורמה המוצעת מאחר והיא מבקש מנגד אף לבטל את ימי השישי במערכת החינוך ואף 'לקזז' ימי חופשה על חשבון 'בין הזמנים' במערכת החינוך החרדי.

בהמשך הבהירה השכל כי הרפורמה תידון יחד עמו והגורמים הרלוונטיים בטרם תראה אור.

במהלך הראיון התייחסה למדיניות החדשה במערכת החינוך, "הנגיף של האומיקרון הוא שונה ההתפשטות שלו שונה, אנחנו מכניסים עשרות אלפי תלמידים לבידוד ואחר כך הם חוזרים שלילים, לכן עדיף שהם יעברו פעמיים בשבוע בדיקה ואז לבודד את התלמידים החולים ולא את הבריאים".

עוד הוסיפה כי "המוטציה הזו שונה בחומרתה מנגיף הדלתא, ברוב במקרים העצם הנגיף לא מגיע לריאות ולא מפתח מחלת ריאות שמביאה למחלות קשות, לכן רמת המסוכנות של הנגיף האומיקרון נכון לעכשיו היא לא חמורה כשאר הנגיפים. ולכן אנחנו צריכים לחשוב בהתאם על ההגבלות על אזרחי ישראל".

השכל התייחסה לביטול עסקת הטיעון ואמרה, "כל אותם שמועות למעשה הופרכו, נתניהו הודיע בקולו כי עסקת הטיעון ירדה, גדעון סער אמרה כי אנחנו כאן לייצב את המדינה והממשלה תפעל לזמן ארוך. אותה ממשלה העבירה החלטה לפצות את משפחות נפגעי הר מירון והסיוע הוא מיידי".