אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

הרצאה מיוחדת של ארגון "לוקחים אחריות" התקיימה אתמול (שני) בישיבת ההסדר הכותל, בנושא השפעות המדיה והאינטרנט, והדרכים להתמודדות מעשית עם התמכרויות.

מי שהעביר את ההרצאה הוא כפיר מונסונגו מארגון "לוקחים אחריות - עזים בקדושה".

כחלק מהעיסוק בנושא מורכב זה תרגמו תלמידי הישיבה מהארץ ומחו"ל את חוברת המחקרים של לוקחים אחריות לאנגלית, על מנת להפיץ את המידע ברחבי העולם היהודי ובכך לסייע לתושבי התפוצות בהתמודדות זו.

ההרצאה התקיימה בשבועות השובבי"ם שבעיצומו של זמן חורף שבהם עוסקים בהתקדמות האישית ובענייני הקדושה בישיבה. בישיבה מציינים כי לרוב התלמידים ישנם מכשירים סלולריים מסוננים והאתגר שייך גם לבעלי מכשירים אלו.

הרב יהושע טשרנפסקי, שמרכז ומוביל את העיסוק בתחום זה בישיבה, אמר: "המבט התורני, האמוני והמקצועי על אתגרי הרשת בדורנו - מאפשר לנו להאיר את המדיה, להתקדם ברמה הפרטית והכללית ולעבור תהליך משמעותי בישיבה".

"אין ספק שההתמודדות עם האינטרנט היא התמודדות שלא הכרנו בדורות הקודמים", הסביר מנכ"ל ישיבת ההסדר הכותל מוטי ג'רבי. "אם בעבר כדי לראות דברים היית נדרש לצאת פיזית מהישיבה ולהגיע למרכזי הבילוי, הרי שכיום בלחיצת כפתור אדם יכול להיות בתוך כמה רגעים בכל מקום. אנו שמחים להיות גורם מוביל ומחנך בתחום זה על מנת שנוכל להרבות בקדושת עם ישראל".