פרופ' נחמן אש במהלך הביקור
פרופ' נחמן אש במהלך הביקור צילום: דוברות אסותא אשדוד

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, ביקר היום (שלישי) בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד. הסיור כלל מפגש עם הנהלת בית החולים, מנהלי המחלקות השונות, סיור במחלקות בית החולים ומפגש עם אנשי צוות וסיעוד.

במהלך הסיור, עלתה סוגיית הרחבתו הנדרשת של בית החולים אל מול צרכי האוכלוסייה.

פרופ' אש סיפר, "הגעתי אל ביה"ח על מנת לתמוך בצוותים הרפואיים, שעושים לילות כימים למען כלל המטופלים ובטח בעת הזו. נחשפתי לעבודתם המסורה, המקצועית והאיכותית כלפי תושבי אשדוד והסביבה. יש לי הערכה רבה לפועלם של הצוותים כמו גם לפועלה של ההנהלה בהתמודדות המרכבות והצורך למצוא פתרונות יצירתיים אל מול המציאות שנכפתה עלינו בשבועות האחרונים".

"התרשמתי כי בית החולים בגודלו ובמתכונתו הנוכחית קטן אל מול צרכי האוכלוסייה המקומית ויש לבחון הרחבתו בהתאם לצרכים הנדרשים", הוסיף.

ד"ר ארז ברנבוים מנכ"ל בית החולים אמר, "אסור לנו לצאת מהתקופה הזו מבלי לשנות את תפיסת המדינה בכל הקשור לתקצובה של מערכת הבריאות, העובדה שגם 70 שנה לאחר קום המדינה, תושב גוש דן ותושב אשדוד, לא זוכים לאותה איכות וזמינות רפואית, היא אי שוויון חמור שיש לתקן. כבר היום, 5 שנים לאחר שנפתח, בית החולים קטן במידותיו על העיר אשדוד והסביבה והתקופה הנוכחית ממחישה זאת ביתר שאת".