אדאמס. גם הוא לא עזר
אדאמס. גם הוא לא עזרצילום: FIBA.BASKETBALL

הפועל ירושלים הובילה כבר ב-12 הפרש בחוץ על אלופת אוקראינה פרומיתיי הערב (שלישי) במסגרת המשחק השני בסדרת הפליי-אין בליגת האלופות של פיב"א. האוקראינים שחסרו את מאמנם הישראלי ננו גינזבורג שנמצא חיובי לקורונה ועם תסמינים כשעתיים לפני המשחק החשוב במפעל האירופי השני בחשיבותו, איבדו בשלב מוקדם גם את כוכבם, דנג'ילו הריסון שהורחק מהמשחק לאחר שתי עבירות טכניות רצופות.

נדמה היה שירושלים תעפיל בקלילות לשלב הטופ 16 עם ניצחון שני בסדרת הפליי-אין מול האוקראינים אחרי התבוסה הגדולה שהנחילו להם בהיכל הפיס ארנה שבבירה במשחק הראשון.

אולי זו התפרצות הקורונה שהשביתה את ירושלים מפעילות במשך שבועיים, אך ירושלים בצורה לא אופיינית לה לא הצליחה להכריע את המשחק ודקה לסיום הזמן החוקי של המשחק, שלשה גדולה של האוקראיניים קבעה 71:72 לזכותם.

גם סל גדול של ג'יילן אדאמס, שחקנה הטוב ביותר של ירושלים בתקופה האחרונה ואולי בעונה כולה, 7 שניות לסיום המשחק לא הביאו את ירושלים לניצחון המיוחל כששריקה גבולית של השופטים לעבירה של איתי שגב וקליעת עונשין אחת בלבד מצידם של האוקראיניים שלחה את שתי הקבוצות לשיוויון 75:75 ולהארכה.

בהארכה ירושלים הרבתה להחמיץ ולאבד כדורים, מה שעלה לה ביוקר. גם קליעות עונשין מדוייקות של ג'יילן אדאמס לא עזרו לה, כששלשה אדירה של כריס דאו על הבאזר לסיום ההארכה במצב של שיוויון 79:79, נכנסה וקבעה ניצחון אוקראיני בתוצאה 79:82.

פרומיתיי משווה את הסדרה אחרי שהובסה בהיכל הפיס ארנה שבבירה לפני כמעט שבועיים. ירושלים תצטרך לנצח אותה שם שוב במשחק השלישי והמכריע שיתקיים כבר בעוד יומיים בכדי להעפיל לשלב הבא, שלב הטופ-16, שם מחכות לה כבר אוניקאחה מלאגה, קלוז' נאפוקה ואוסטנד הבלגית.

האם ירושלים שוב תאבד את המומנטום הטוב שלה באירופה, בדיוק כמו לפני שנתיים, בשל התפרצות נוספת של נגיף הקורונה? בעוד יומיים נדע את התשובה.