עו"ד רועי כהן נשיא לה"ב
עו"ד רועי כהן נשיא לה"בצילום: מטה המאבק של עולם התרבות, האירועים והמופעים

משרד האוצר הודיע על תוכנית לסייע לבעלי העסקים שנפגעו כתוצאה ממגפת קורונה. במסגרת התוכנית יוענקו הקלות תזרימיות, והקלות בהליכים הביורוקרטיים.

עורך הדין רועי כהן, נשיא לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, הסביר ב-103FM מדוע לדעתו התוכנית לא תסייע באמת לעצמאים.

"אם המצב במשק באמת כל כך טוב, מה הבעיה לפצות את מי שנפגע? כמו בעלת הסטודיו שביטלו לה את כל החוגים חודשים קדימה והיא צריכה לשלם ארנונה, או נהג ההסעות שאין לו הסעות של ילדים כי אין אנשים במערכת החינוך, או יצרן האופנה עם המלאים מלאים כי אף אחד לא קונה אצלו יותר. זאת תוכנית סיוע? לא, זו תוכנית למרוח את ציבור העצמאים. זה ישראבלוף. אין שם שום צעד שנושא בעלות כספית - הכול הקדמת תשלומים. מה זה יעזור למי שצריך לשלם ארנונה? אף עסק קטן לא יקבל סיוע מהדבר הזה, זה הכול כותרות", אמר כהן.

הוא תהה, "לתת הלוואה למי? למי שלא זכאי לקבל הלוואות? על מי הם מנסים לעבוד? אנחנו עסקים קטנים, אנחנו לא טייקונים. אנחנו לא הספק של המדינה. הממשלה מתכוונת למרוח את כל בעלי העסקים. הם מחכים שהדברים יסתדרו בעצמם ואז מצפים שאנחנו נגיד מילים יפות, ניתן כורתות, אבל בתכלס - שום דבר לא קורה. כמי שאחראי על ציבור העסקים הקטנים, אני רוצה שזה יצליח. אני רוצה שיהיה משק מתפקד. אני רוצה שלא יהיו סגרים. אני רוצה תוכנית פינצטה שתסייע לענפים שנפגעו באמת".

לסיכום טען כהן, "אני מסרב לקרוא לזה תוכנית סיוע, זו תוכנית מריכה. אין כלום, שום דבר, שום עזרה. רוצים למרוח אותנו כדי להרוויח עוד שבוע. אנחנו נמשיך למחות נגד הממשלה והמדיניות שלה, להזכיר לה מה היא הבטיחה לנו כשישבה באופוזיציה. רק עכשיו, אנחנו רואים ניצנים של שינוי כששגן השר אביר קארה אמר שהוא לא יצביע יותר עם הקואליציה אם לא יהיה פיצוי אמיתי. הוא מבין את הביקורת שיש מהשטח. אני מצפה מעוד חברים בקואליציה, שהיו איתנו מול הממשלה הקודמת, לנקוט באותה דרך".