עמיחי שיקלי
עמיחי שיקליצילום: עופר עמרם

חברי הכנסת עמיחי שיקלי, גדי יברקן ואופיר אקוניס כינסו הבוקר (רביעי) בשנית את השדולה למאבק בדה-לגיטימציה ובתנועות החרם על ישראל בכנסת, והפעם בסימן יום השואה הבינלאומי.

בכנס נכחו נציגי ארגונים רבים, ביניהם הסוכנות היהודית, יד ושם, המכון לחקר השואה באוניברסיטת בר-אילן, המכון למדיניות העם היהודי וכן משרד התפוצות.

מטרת השדולה שכנסת ישראל תהיה לכוח יוזם, תמנע עיוות מושגי ותפעל ככל יכולתה לסכל את פעילות ארגון ה-BDS. כנסת ישראל תהיה שותפה מובילה למאבק נגד הניסיונות לערער את זכות קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

לדברי ראשי השדולה: "גם היום חלקים הולכים וגדלים במערב מנהלים מאבק תודעתי נגד מדינת ישראל. כמנהיגים יש לנו חובה מוסרית לומר 'עד כאן'. אין עם בהיסטוריה האנושית כמו עמנו שעל תולדותיו, מסעותיו, הצלחותיו, ייעודו ותפקידו בעולם נכתב רב המכר הגדול בהיסטוריה, ספר הספרים - התנ"ך, עליו מושתתת האנושות כולה. השדולה ממשיכה לעמוד על האמת הפשוטה: ארץ ישראל לעם ישראל".

ח"כ גדי יברקן
ח"כ גדי יברקןצילום: ערוץ 7

ח"כ שיקלי אמר: "בחודש ספטמבר האחרון ראינו את סגנית נשיא ארה"ב מחרישה כשלמולה סטודנטית אמריקאית טוענת שמדינת ישראל מבצעת רצח עם בפלסטינים. השימוש בזכרון השואה כנגד מדינת היהודים היא תופעה הולכת וגוברת ומהווה שיא של שפל מוסרי. מטרת הכינוס להציף את הבעיה ולמצוא אפיקים להתמודד עמה".

ח"כ אקוניס אמר: "יום השואה הבינלאומי הוא קריאת השכמה לקהילייה הבינ"ל. האנטישמיות המכוערת שוב מרימה את ראשה, גם בעולם המערבי, ומלווה בשנים הקריינית ביוזמות החרם נגד ישראל, שהיא ביטוי מובהק של אנטישמיות מודרניות. ההיסטוריה הקרובה לימדה אותנו שמה שמתחיל בחרמות, ממשיך בשריפת ספרים, שריפת בתי כנסת - מסתיים בשריפת בני אדם. 2022 חייבת להיות השנה שבה כל העולם מתגייס למאבק אמיתי באנטישמיות. לא מן השפה אל החוץ ולא רק ביום השואה הבינ"ל".

השר אופיר אקוניס
השר אופיר אקוניסצילום: יוני קמפינסקי

ח"כ יברקן אמר: כילד יהודי שגדל בגולה, אני מכיר היטב את האנטישימיות הקשה שיהודים חווים על היותנו יהודים בלבד. יום השואה הבינלאומי מזכיר לנו את האנטישמיות שקיימת גם כיום בעולם. כשאנו מדברים על החרם נגד מדינת ישראל צריך לזכור את ההיסטוריה, עוד בטרם העם היהודי קם מן העפר ובנה את מדינתו בארץ ישראל בנחלת אבותינו. גם היום חלקים רבים במערב מנהלים מאבק תודעתי נגד מדינת ישראל, והשדולה הזו היא התשובה שלנו".

מנכ"ל 'מרכז בדין לחקר מדיניות המזרח התיכון', דוד בדין: "לצד האנטישמיות הישנה שהובילה התנועה הנאצית, העולם המערבי מתאפיין כיום בהסתה מודרנית המתבטאת בתעשיית חינוך משומנת, בהובלת מערכת החינוך של אונר"א ברחבי המזרח התיכון – בעזה, ביהודה ושומרון, ירדן, סוריה ולבנון, לצד קבלת תמיכה מ-67 מדינות ברחבי העולם, כאשר 58% מתקציב אונר"א מופנה להסתה של מערכת החינוך המתבטאת בחומרי לימוד המהללים רוצחים, ושירים לרצח יהודים".

"אידאולוגית אונר"א מקדמת האנטישמיות בצורה קלאסית בכל סממן תרבותי, הן באתר אונר"א המתגאה בפעילותו, והן הובלת הסתה לטובת רוצחים ומבצעי פיגועים באמצעות הנצחת מושג השהאדה – מות קדושים עבור החברה הפלסטינית, כאשר אונר"א מנציחה את מושג הפליטות, על אף קבלת הכסף לטובת שיקום מחנות הפליטים, ללא הסרה של התכנים המסיתים ופיקוח על ספרי הלימוד", כך דוד בדין.