ארכיון
ארכיון פלאש 90

ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה, קורא לראש הממשלה לקיים הבטחתו ולהוסיף מיידית תקני רופאים רופאות אחים ואחיות לנוכח המצוקה הקשה בבתי החולים.

על המצוקה הקיימת כעת בתי החולים הוא אומר: "בחלק מבתי החולים התפוסה עלתה על מאה אחוזים, ומספרי החולים הקשים הולכים ומצטברים. הבוקר התבשרנו שאנחנו עם 888 חולים במצב קשה, 2300 חולים מאושפזים ברחבי הארץ. חולה קורונה דורש יותר צוות מטפל מאשר חולה רגיל בגלל מגבלת ההתמגנות ולכן הצוותים בעומסים רבים, מעבר לכ-8000 אנשי צוותים רפואיים ברחבי הארץ שהם מבודדים או מאומתים, ובהם מעל אלף רופאים".

"אנחנו מנסים לתת את הטיפול הטוב לכולם ולא להזניח מחלות אחרות שאיתן מגיעים חולים אחרים כמו סרטן והתקפי לב, להמשיך לטפל בחולי הקורונה וגם בחולים המטופלים בכל השנה", אומר ד"ר פלדמן המזכיר כי "באוגוסט אמר ראש הממשלה והתחייב שהוא הולך להרחיב את מערכת הבריאות. דובר אז על 300 רופאים, 1500 אחיות ועוד 2000 מסייעים למערכת. מההבטחה הזו ניתנו 100 תקני רופאים ו-500 תקני אחיות ואנחנו זקוקים להמשך, לעוד מנה של תקנים, מה שיעזור לנו מאוד להתמודד ולאפשר טיפול רפואי טוב לחולי ישראל".

לדברי ד"ר פלדמן במשרד הבריאות ובמשרד ראש הממשלה "האוזן קשבת. אני מקווה מאוד שגם בתחום הזה תהיה הקשבה ותרד הנחיה למשרד האוצר ואגף התקציבים לשחרר את התקציבים הדרושים כדי שנוכל לקלוט במערכת את אנשי הצוותים הדרושים לנו", הוא אומר ומזכיר כי לא מדובר בתוספת למצב של עושר בצוותים אלא תוספת למצב בו המערכת מצויה כבר ממילא במצוקה ובעומסים קשים, כאשר "התפוסה במחלקות הפנימיות עולה על תשעים אחוז בעוד במדינות ה-OECD מדובר בשמונים אחוז".

מניין יבואו אותם רופאים ואחיות שימלאו את התקנים, במידה ואכן יאושרו התקנים הללו? "בעבר שאלו מאיפה יבואו 600 התקנים בגלים הראשונים והם הגיעו. שאלו על עוד מאה מאיפה הם יגיעו והם הגיעו. יש רופאים לא מועסקים, יש אחיות שיכולות לעבור מקום למקום, הבעיה זה התקצוב", קובע ד"ר פלדמן.