בית חולים. אילוסטרציה
בית חולים. אילוסטרציה צילום: shutterstock

ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הבריאות ניצן הורוביץ ושר האוצר אביגדור ליברמן סיכמו היום (ה') על תוספת תקינת כח אדם ל-45 מיטות אשפוז, לאיוש מיידי במחלקות הטיפול הנמרץ בבתי החולים ברחבי הארץ.

המהלך ירחיב את יכולת הספיקה של מערכת הבריאות ויקל על העומסים בבתי החולים בהתמודדות עם אתגר האומיקרון.

ראש הממשלה בנט: "מערכת הבריאות עובדת מסביב לשעון, יום וליל, כדי לשמור על בריאות הציבור. אנחנו ערים לעומס על המערכת ופועלים כדי לסייע ולחזק אותה. סיפקנו תרופות למניעת מחלה קשה, הרחבנו את יכולת האשפוז גם למערך הגריאטרי ולאשפוז ביתי וכעת אנו מוסיפים חיזוק נוסף במחלקות הטיפול נמרץ. אנחנו בשיא הגל ובקרוב נראה את האור בקצה המנהרה. נעבור את הגל ביחד".

שר האוצר ליברמן: "אנחנו מספקים תגבורת נוספת ליכולת הספיקה של בתי החולים על מנת לשמור על הבריאות של כולנו ועל משק מתפקד. נמשיך לעקוב אחר הנתונים, לחזק את מערכת הבריאות ולשמור על שגרת חיים מיטיבית גם בתקופות מאתגרות כמו שאנו חווים בגל האומיקרון".

שר הבריאות הורוביץ: "אנחנו מספקים את כל הכלים לשמירה על בריאות הציבור, ועל החיים לצד הקורונה. במקביל לחיסונים, התרופות והבדיקות, חיזוק מערכת הבריאות הוא רכיב מרכזי באסטרטגיה שלנו. זה נכון למצב חירום כמו הקורונה וגם לשיגרה העמוסה. נמשיך לעשות הכל כדי להקל על החולים והצוותים בבתי החולים".