להט"ב
להט"ב צילום: ISTOCK

צרפת אוסרת על טיפולי המרה והופכת אותם לעבירה פלילית.

האסיפה הלאומית בצרפת אישרה הצעת חוק הקובעת כי ניסיון לשכנע את חברי קהילת הלהט"ב לעבור טיפולי המרה, או ביצע של טיפולי המרה בפועל, יהוו עבירה פלילית שיגררו קנס של עד 30 אלף יורו או שנתיים מאסר.

הצעת החוק עברה ברוב מוחלט של 142 תומכים מול 0 מתנגדים. הנשיא עמנואל מקרון שיבח את הצעת החוק החדשה וצייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "להיות עצמך זה לא פשע".

זו היתה ההצבעה השנייה על הצעת החוק, שכבר עברה בבית העליון של הפרלמנט הצרפתי, הסנאט, שם הצביעו בעד הצעת החוק 305 חברי הסנאט מול 28 שהתנגדו לה. כעת יש לנשיא מקרון 14 ימים לחתום על הצעת החוק על מנת שהיא תיכנס לתוקף.

החקיקה כוללת עונשים פליליים לאנשים שהורשעו בניסיון "להמיר אנשים להטרוסקסואליות או לציפיות מגדריות מסורתיות", כלשון החוק.

עוד נכתב בו כי "מאמצים מתמשכים שמטרתם לשנות או לנזוף בנטייה מינית או בזהות מגדרית, ואשר משפיעים על הבריאות הפיזית או הנפשית של הקורבנות, צפויים לעונש של עד שנתיים מאסר וקנס של 30,000 יורו".

החוק החדש גם יאפשר לארגוני זכויות אדם וארגוני הלהט"ב להגיש תביעות אזרחיות בשמם של אנשים שעמדו תחת לחץ לעבוד טיפול המרה או עברו טיפול כזה בעל כורחם, ואינם מסוגלים או חוששים לערב את הרשויות בכך. שרת השוויון והגיוון של ממשלת צרפת, אליזבת מורנו, כינתה במהלך הצגת הצעת החוק את טיפולי ההמרה כ"ברבריים" ואמרה כי "הסבל שהם גורמים מותיר לעתים קרובות סימנים קבועים על הגוף והנפש".