ארכיון
ארכיוןצילום: ערוץ 7

בית הדין לעבודה האריך היום (שישי) את הצו האוסר למורים לשבות עד יום שני בבוקר לפחות.

במקביל, בית הדין הורה להסתדרות המורים להמשיך את המשא ומתן מול משרד החינוך, כאשר עד יום שני בשעה 10:00 צריכים הצדדים להגיש עמדה לבית הדין לעבודה. בימים ראשון ושני יהיו לימודים כרגיל.

על פי החלטת בית הדין, הסתדרות המורים ומשרד החינוך יצטרכו לקיים פגישת הידברות ראשונה כבר במוצאי שבת, ופגישה נוספת תיערך ביום ראשון, בנוכחות מנכ"לית משרד החינוך, מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד, וכן גורם מהדרג הבכיר ביותר במשרד הבריאות. הסתדרות המורים תצטרך לעדכן את בית הדין במגעים בין הצדדים עד ליום שני בשעה 10:00.

השופט דורי ספיבק דחה את טענת משרד החינוך כי ההודעה על השבתת מערכת החינוך הינה פוליטית. בהכרעתו נימק כי "בפסיקה נקבע כי שביתת מחאה קצרה היא לגיטימית, ולא תיחשב לשביתה פוליטית אסורה בנסיבות שבהן מטרת השביתה הינה להביע את מצוקת העובדים בנושא מסוים, ובפרט כשמדובר בטענת העובדים על כך שמעסיקם אינו דואג לסביבת עבודה בטוחה".

כזכור, בית הדין לעבודה הוציא ביום חמישי בלילה צו מניעה לשביתת הפתע של ארגון הסתדרות המורים, שהוכרזה על ידי יפה בן דוד בעקבות החלטתם של ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ לבטל את מתווה הבידודים לתלמידים.

בעקבות צו המניעה, בהסתדרות המורים תקפו אמש: "הממשלה מתעקשת על מתווה מסוכן כדי לחפות על הכשלונות שלה בניהול המגיפה במערכת החינוך. הסתדרות המורים הציעה להקטין את גודל הכתות ולהעניק למוסדות החינוך תוספת כוח אדם, שיאפשרו הפעלה בטוחה יותר של המערכת. אנו נתייצב לדיון שנקבע בבית הדין לעבודה ונעשה כל שביכולתנו כדי להמשיך ולהגן על בריאותם של עובדי ההוראה והתלמידים".