ליברמן
ליברמןצילום: ערוץ 7

שר האוצר אביגדור ליברמן אומר כי לא יסכים להארכת התו הירוק, כפי שעתיד לבקש משרד הבריאות.

"התו הירוק אמור להסתיים 6 בפברואר ואני אתנגד להארכה, אפילו בשנייה אחת. אני לא רוצה לדבר בשמו של ראש הממשלה, אבל עמדתי היא להתנגד. אין שום סיבה שבמצב החיסונים וההדבקה והמחלימים במדינה להמשיך בתו הירוק. יש קבינט מומחים שהוא מייעץ לממשלה, גם שם יש רוב מוחץ לביטול התו הירוק ולכן אני שקט לחלוטין", אמר ליברמן בראיון לתוכנית 'פגוש את העיתונות' בחדשות 12.

הוא התייחס לתלונותיהם של העצמאים על אי פיצוי עקב נזקי הקורונה ואמר, "נתתי הנחיה לחשב הכללי ולספקים, נותני השירותים לממשלה, לשלם מיד ולא בשוטף פלוס 30 עוד כחצי מיליארד שקל לעצמאים".

"הכי קל לחלק כסף לכל עבר. אני מניח שיש עסקים שנקלעו לקשיים. אנחנו עדיין בחודש ינואר ואני עדיין לא יודע לקבוע על בסיס יומי או שבועי, במקרה הטוב לבדוק את המצב החודשי. כשאני אראה את הדוחות החודשיים אני אראה מה קורה. ברמה הכללית, מבחינת המאקרו, הכלכלה מתפתחת מצוין", הוסיף ליברמן.

לדבריו, "ישבתי השבוע עם נגיד בנק ישראל, עברנו סעיף, סעיף מבחינת הענפים ופעילות כרטיסי אשראי ואין ירידהץ פגשתי את העצמאים - מה הבעיה הכי גדולה שהעלו? חסרים עובדים. כל מי שדיבר איתי אומר לי 'תביא עובדים זרים'. אם חסרים עובדים סימן שיש עבודה. מבחינת עסקים קטנים גם דחינו להם תשלומי מע"מ ואמרנו להם שמקדימים החזרים".

על רקע הדיבורים על גוש מרכז חדש הפוליטיקה הישראלית, ליברמן מבקש לצנן את ההתלהבות. "הקואליציה תחזיק מעמד. מה שאני רואה זה בינתיים שינויים באופוזיציה, זה שאריה דרעי ויעקב ליצמן עזבו זה לא אירוע פשוט. לגבי הליכוד, אני רואה שנתניהו לוחץ לפריימריז, לוועידה, הרי אין לו בעיה להיבחר ליו"ר הליכוד. המטרה שלו זה להידח את ישראל כ"ץ מיו"ר המזכירות כי כ"ץ שולט בקופה של הליכוד".