מסע מים אל ים
מסע מים אל יםיאיר מאור

פעמים רבות במהלך ההכנות לחגיגות בר המצווה הולכת ונעלמת לה מהות האירוע, במקום להעמיק את הערכים אנו מוצאים את עצמנו במרדף אחרי האולם, הדי ג'יי, הצלם, הקייטרינג והרשימה לא נגמרת.

ובעת האירוע כאשר כולם חוגגים ומחייכים אנו שואלים את עצמנו מהם הערכים אותם הצלחנו להקנות בציון בר המצווה.

שנת בר המצווה היא שנה מהותית בחייו של הנער המתבגר, שנה בה הופך מילד לנער המקבל על עצמו עול תורה ומצוות והופך לבוגר. זו שנה אותה ניתן להפוך לתקופה חינוכית, ציונית וערכית ולחזק את הקשר בין הנער להוריו. בעיתון הנוער מקום בעולם הרימו את הכפפה ומציעים חוויה מיוחדת של אבות ובנים, מסע מים אל ים שיעצים את הקשר בין נער בר המצווה לאביו.

המסע שיערך בצפון הארץ יפגיש את האב ובנו לשלושה ימים של אתגרים משותפים בהם יזדקקו אחד לעזרת השני לצורך השלמת המשימות, בישול משותף, חוויות מרגשות, שיחות אל תוך הלילה ובעיקר שעות רבות ביחד. את המסע יפתחו האבות והנערים בעין חרדלית שבגליל, משם יצאו ליום מרתק להכרת הגליל ואת עצמם. לקראת סיום היום תתקיים שיחה מעניינת בנושא הכניסה לשנת המצווה ולאחר מכן פויקה אישי אותו יכינו האב והן יחד. לכל המסלולים יתלווה מדריך מקצועי צמוד.

את היום השני יפתחו המשתתפים במסלול הליכה לקברו של רבי שמעון בר יוחאי במירון לאור דמותו המיוחדת של רשב"י. המסלול מהווה זמן בו הלבבות נפתחים והוא זמן איכות בין ההורים לבניהם. היום יסתיים בהרצאתו של אל"מ 'בגרות היא נתינה' ולאחר מכן מנגל מפנק אל תוך הלילה. ביום השלישי לאחר תפילת שחרית יצאו המשתתפים להמשך המסע תחת הכותרת 'מובילים במעלה הדרך', אתרים פרה היסטורי ועולמה של תורה. את המסע יסיימו המשתתפים בשחייה בימת הכנרת ומשם ישובו לביתם עמוסי רשמים וחוויות.

בעיתון עולם קטן מוסיפים כי לכל המסלולים יתלווה מדריך מקצועי צמוד, בכל ערב יגיע מרצה אורח מפתיע ובמהלך המסלולים יתקיימו שלל פעילויות משותפות. למנויי עיתון הנוער מצפה הנחה משמעותית, מחיר מוזל שכל משפחה תוכל לעמוד בו ולהשתתף בחוויה.

"כאב העושה כעת יחד עם ביתו הנמצאת בשנת המצווה את שביל ישראל", אומר איתי גרנק מו"ל מקום בעולם. "הבנתי כי נדרש חיבור לארץ ישראל וחיבור בין ההורים לילדיהם. הדבר חיזק מאוד את הקשר בינינו ונותן משמעות מיוחדת לשנת בר המצווה. שיהיה במזל טוב!".

להרשמה לחצו כאן

מסע מים אל ים
מסע מים אל יםמקום בעולם