כדורסל
כדורסלצילום: פלאש 90

זה לא סוד שבאיגוד הכדורסל מתחרטים על הקמת מנהלת ליגת העל בכדורסל, כאשר בישיבת הנהלת איגוד הכדורסל לפני חודשיים הוחלט ברוב גדול של 18 תומכים מול 3 מתנגדים, להחזיר את ניהול ליגת העל בכדורסל לאיגוד הכדורסל.

אחרי פארסה בשבועות האחרונים, כאשר קבוצות רבות מנצלות את תקנון מנהלת הליגה בכדורסל ומשתמשות בסעיפים מתוכו כדי לדחות משחקים, באיגוד הכדורסל יוצאים למתקפה נוספת נגד מנהלת הליגה.

אמש, השתמשה מכבי תל אביב בסעיף מתוך התקנון בכדי לבצע החלפת רישום שחקן שעה ספורה לפני תחילת המשחק בו ניצחה בתום דרמה גדולה, כאשר אלה החליפו את אנטה ז'יז'יץ שחש שלא בטוב בדרק וויליאמס. במכבי ניצלו את האפשרות להחליף שחקן שלא חש בטוב בשל חשש לקורונה, כאשר ז'יז'יץ' לא נמצא בכלל חיובי לנגיף ובכך פגעו בספורטיביות כפי שנטען על ידי היריבה חולון.

באיגוד הכדורסל לא שתקו לנוכח האירועים האחרונים, כשכתבו: "בימים אלו, בהם מורגשת חוסר משילות בליגה, בה קבוצות מבטלות לעצמן משחקים ללא התחשבות בקהל האוהדים, בספורטיביות ובזכיין השידור, האיגוד רואה חשיבות גדולה בהאצת התהליך של החזרת ליגת העל לאיגוד הכדורסל, בו הקבוצות לא יהיו אלו שינהלו את עצמן, אלא אנשי מקצוע בכל תחום ותחום".

לדברי האיגוד החזרת ליגת העל לשליטתם היא עניין של זמן בלבד. "האיגוד עושה בימים אלו בדיקות במספר תחומים בנושא, וכבר היום ברור שהאיגוד יידע לגייס עבור הליגה והקבוצות שישתתפו בה, סכומים משמעותיים יותר מאלו שהמנהלת מביאה להן היום, כשאת מרבית הכספים המנהלת מגייסת מגורמים מוסדיים".

לגבי ההתמודדות של מנהלת הליגה בנגיף הקורונה ולוח המשחקים שמושפע מכך, כתבו באיגוד: "אגב קורונה, המגיפה משתוללת בכל הליגות, לא רק בליגת העל, אבל בליגה הלאומית לדוגמה, בה נדחה מספר קטן של משחק, הם נדחים על פי החלטת גורמי המקצוע באיגוד, ללא אפשרות של הקבוצות להשפיע על ההחלטה, כפי שנהוג בכל ליגה תקינה אחרת ומיד נקבעים למשחקים אלו מועדים חליפיים. בליגות המקצועניות לכדורגל, לא נדחה אפילו משחק אחד בגל החמישי של הקורונה".