נדאל. הטניסאי הגדול מכולם
נדאל. הטניסאי הגדול מכולם צילום: רויטרס

הטניסאי הגדול בהיסטוריה. לראשונה מאז 2007 רפאל נדאל חזר מפיגור בשתי מערכות לניצחון בתום דרמה גדולה בגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה בטניס, מה שהפך אותו לטניסאי הגדול ביותר בהיסטוריה כשהוא היחיד שזוכה ב-21 תארי גראנד-סלאם.

אז נכון, נדאל ניצל את גירושו של דג'וקוביץ' הסרבי מאוסטרליה בתום סאגה שלמה לאחר שזה סירב להתחסן לנגיף הקורונה ואחרי שנשללה ממנו הוויזה לאוסטרליה על ידי שר ההגירה ורשויות החוק במדינה, ועדיין - הטניסאי הוותיק חזר מפיגור בשתי מערכות לניצחון בגמר האליפות הראשונה של השנה ובגילו הוותיק זהו לא דבר של מה בכך.

נדאל פתח את משחק הגמר בצורה איומה כשהפסיד לדניל מדבדב הרוסי שמנע בעצמו היסטוריה דומה מדג'וקוביץ' בגמר ארה"ב, בשתי המערכות הראשונות בתוצאה 6:2 ו- 7:6.

בשתי המערכות אחר כך ניצח בתוצאה דומה 4:6 ובמערכה החמישית והמכרעת ניצח הטניסאי הספרדי הוותיק בן ה-35 בתוצאה 5:7 וזכה בתואר הגרנד סלאם ה-21 בקריירה שלו, אחד יותר מרוג'ר פדרר ונובאק דג'וקוביץ'.

עד כמה זכייתו של נדאל אינה דבר מובן מאליו? רק לפני כמה חודשים התמודד הטניסאי הספרדי עם פציעה שספק רב היה אם הוא יחזור לשחק אחריה ובטח שלא בכושר שיספיק לזכיה בתואר נוסף. היום הוא עשה זאת אולי בפעם האחרונה בקריירה המדהימה שלו, עם זכייה שנייה באוסטרליה וראשונה מאז 2009.

בסך הכל זכה נדאל בשתי אליפויות אוסטרליה הפתוחות, ברולאן גארוס הצרפתי 13 פעמים, פעמיים בטורניר ווימבלדון האנגלי היוקרתי וארבע פעמיים באליפות ארה"ב. הטניסאי הגדול בעולם ללא ספק.