דאום (משמאל) ומנכ''ל שערי צדק פרופ' מרין (מימין)
דאום (משמאל) ומנכ''ל שערי צדק פרופ' מרין (מימין)צילום: שערי צדק

הסטנדאפיסט והסופר חנוך דאום התנדב להופיע מול צוותי מחלקות הקורונה בבית החולים שערי צדק בירושלים.

ההופעות של דאום בוטלו והוא התקשר למרכז הרפואי כדי לשאול במה יוכל לעזור. בשערי צדק הציעו שדאום יופיע בפני הצוות הרפואי למשך חצי שעה.

"אז באתי, ולפני ההופעה הסתובבתי עם מנהל בית החולים פרופ׳ עופר מרין במחלקת טיפול נמרץ ובמחלקות הקורונה, שמשום מה התעקש לעלות במדרגות ולא במעלית. בקושי שרדתי, ואני רוצה לומר לכם את מה שאנחנו אולי קצת התחלנו לשכוח: הם בחזית. הרופאים והאחיות, הם ממש בשיא המערכה", כתב דאום.

לדבריו, הרופאים והאחיות "נלחמים על כל חולה, הם מוסרים את הנפש עם הלב ענק שלהם, וגם אם אנחנו מנסים לחזור לשגרה כי זה כבר גל מספר 700 ואין כוח, אסור לנו לשכוח אותם, כי הם באמת בטירוף לא אנושי כמעט של עבודה ועשייה, מבוקר עד ליל מצילים נפשות כפשוטו.

"זה גם תמיד מדהים לראות איך שם, במסדרונות טיפול נמרץ, אין שמאל וימין, אין יהודים וערבים, הכל מאבד משמעות. אתה רואה את הרופא ממזרח ירושלים והרופאה הדתיה מהר גילה שותים יחד תה במנוחה הקצרה לפני המשמרת, לאף אחד לא משנה מי דתי ומי טבעוני, כל מה שיש שם זה ניסיון הירואי של רופאים ואנשי צוות לעמוד על הרגליים אחרי שנתיים של מגיפה, ולנצח גם את הגל הזה''.

דאום הופיע באודיטוריום של בית החולים שערי צדק, "היו שם רופאים ומיילדות ועובדות סוציאליות וכל מי שיכל לעזוב לרגע את העבודה, ועמדתי מולם וחשבתי על הזכות שיש לי לתת לאנשים האלה כמה רגעים של חסד, כי לפעמים אין דבר מנחם יותר מצחוק, וכשירדתי מהבמה, ידעתי שאני חוזר עכשיו הביתה לראות טניס בטלוויזיה, אבל הם ישארו פה במחלקות המלאות, ויעסקו סביב השעון בדבר הנשגב ביותר שיש: הצלת חיים. אני מצדיע לכם, מלאכים בלבן''.