הלווית האלוף בדימוס אורן שחור
הלווית האלוף בדימוס אורן שחור צילום: דובר צה"ל

האלוף בדימוס אורן שחור ז"ל הובא למנוחות בטקס צבאי מלא שהתקיים היום (א׳) בבית העלמין בקריית שאול.

אורן שחור נפטר בגיל 75 והותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. חייו של האלוף אורן שחור ז"ל שזורים בקורותיה של הגנת המדינה, ובמרכזם שורת תפקידים בכירים שמילא וביניהם קצין המודיעין של פיקוד הדרום, מפקד יחידת הקישור לכוחות הזרים, קצין המודיעין הראשי ומתאם פעולות הממשלה בשטחים.

שישה מאלופי צה"ל נשאו את ארונו של אורן שחור ז"ל. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, ספד לאלוף שחור ואמר: "אורן החל את דרכו בצבא ההגנה לישראל כלוחם ומפקד ביחידת המודיעין. במסגרת תפקידו ובעזרת יכולותיו הייחודיות, הצליח להשפיע על אופיו ודמותו של צה"ל בהיבטים רבים. אורן מילא תפקידי פיקוד מגוונים וביניהם מפקד יחידת הקישור לכוחות הזרים, קצין המודיעין הראשי וסגן למבקר מערכת הביטחון.

''כאלוף שירת כמתאם פעולות הממשלה בשטחים, בשנים שעיצבו את פני הזירה הפלסטינית. בכל תפקידיו השפיע אורן על איכותו ומקצועיותו של צה"ל, אך במיוחד בשלל תפקידיו המודיעיניים לאורך השנים, בשדה ובמטה, עיצב במו ידיו חלק מרכזי מעתידה של מדינת ישראל כולה''.

האלוף עליאן תיאר: ''הוא היה איש מודיעין בכל רמ"ח איבריו, והסתכלות זו היא שהובילה אותו לאורך כל דרכו. חיילי צבא ההגנה לישראל מלווים היום לוחם, מפקד, מנהיג ואדם יקר למנוחת עולמים. אבלים אנו היום על מותו ומצדיעים לזכרו".