שלג בקווינס, ניו יורק
שלג בקווינס, ניו יורק צילום: ערוץ 7

מדינות רבות בחוף המזרחי של ארה"ב עדיין נמצאות תחת סכנה ומצב חירום בעקבות סופה חורפית קשה שזרעה כאוס.

חמש מדינות הכריזו על מצב חירום לאחר הסופה הקשה גרמה לשלג כבד שהצטבר עד לגובה של 75 ס"מ במקומות מסויימים, נהרות שעלו על גדותיהם ורוחות עזות שהגיעו עד 128 קמ"ש במדינת מסצ'וסטס.

בפעם הראשונה מאז שנת 2018 פורסמה אזהרת "סופת שלגים" בכל החוף הצפון-מזרחי, כאשר 75 מיליון בני אדם נמצאים במסלולה של הסופה שזכתה לכינוי Nor'easter. מזג האוויר הסוער גם הביא לביטולן של 6000 טיסות בארה"ב, כאשר גם תחברות הרכבות הופסקה במדינות רבות.

היום (ראשון) מזג האוויר מעט התבהר אך החזאים המשיכו להזהיר מפני רוחות עזות ושלגים כבדים שעדיין אמורים לפקוד את אזור החוף המזרחי. מושלי המדינות ניו יורק, ניו ג'רזי, מרילנד, רוד איילנד ווירג'יניה הכריזו על מצב חירום וביקשו מהתושבים להסתגר בבתים ככל האפשר ולהתרחק מהכבישים למען ביטחונם.

"אלו רוחות עזות, שלג כבד, תנאי סופות שלגים, כל המרכיבים של Nor'easter קלאסי. הטמפרטורות הקפואות ימשיכו לגרום לבעיות גם לאחר שהשלג יפסק", אמרה מושלת ניו יורק, קתי הוצ'ול. אלפי בתים נותקו מחשמל במהלך הסופה והותירו עשרות אלפי אזרחים ללא חימום, כאשר הרשויות ניסו להשיב את אספקת החשמל במהירות האפשרית.

במדינות רבות נרשמו שיאי שלג, כאשר אטלנטיק סיטי בניו ג'רזי רשמה את שיא השלג אי פעם בחודש ינואר לאחר שהצטברו 85 ס"מ של שלג. בשדה התעופה של בוסטון הצטברו 58 ס"מ של שלג, מה שגרם לביטול חלק גדול מהטיסות.

החזאים בארה"ב אמרו כי הסופה אמורה להירגע בימים הקרובים, אולם הרוחות החזקות בישלוב הטמפרטורות הקפואות ימשיכו להוות סכנה "ולהרגיש כמו 10-20 מעלות מתחת לאפס", לדברי החזאית של רשת CNN, היילי ברינק.