שירותי ענן
שירותי ענן צילום: FREEPIK

הענן, כולנו מכירים אותו, שמענו עליו, ורובנו משתמשים בו לאחסון המידע שלנו. אך מה זה בכלל שירותי ענן ולמה זה כל כך חשוב? ובכן, כיוון שאנו חיים בעולם דיגיטלי ומעלים מידע חשוב למחשב כדאי שנכיר את שירותי ענן קצת יותר לעומק ונבין את המשמעות האמיתית של שירותיו. הענן הוא אזור אחסון וירטואלי ושיתופי לדאטה הממוחשבת שלנו.

השירות הזה ניתן בשני דרכים, הראשון בעזרת גישה מהירה דרך רשת האינטרנט, והשני באמצעות רשת ארגונית (למשל של חברה או מקום העבודה).

שרתי הענן או כפי שהם מכונים Data Center, לא רק מאחסנים את המידע שלנו ומאבטחים אותו, הם גם מעניקים גיבוי חשוב למידע שלנו ומבטיחים אליו גישה מהירה מכל מקום בעולם.

יחד עם זאת, כאשר מדובר בעסקים ובכמות עצומה של דאטה, זה חשוב לדעת להשתמש בשירותי ענן נכון, לבחור שרת מתאים, ולהשתמש בשטח האחסון בצורה חכמה ואופטימלית, ואף כיום יש לא מעט חברות שמציעות שירותי FinOPS המסייעים ללקוחות לנצל את שטח הענן נכון ולבצע אופטימיזציה של הענן.

יחד עם זאת, שירותי ענן מיועדים גם לשימוש של בודדים וגם לארגונים קטנים וגדולים, כאשר ההבדל העיקרי הוא בספק ובתשתית המתאימה לכמות המשתמשים.

למה אנו משתמשים בשירותי ענן?

שירותי הענן מעניקים לנו גישה דרך האינטרנט לכל הנתונים שלנו והאפליקציות שלנו בכל עת ומכל מקום, ובנוסף לעובדה שהוא מעניק לנו אחסון נתונים מרחוק, גם מגן על המידע שלנו ומשחזר אותם במקרה של קריסה או אובדן. יחד עם זאת אחת הסיבות העיקריות ששירותי הענן כל כך מבוקשים זאת כיוון שהוא עוזר לחסוך בעלויות וחוסך בצוות מחשוב, וזה רק בנוסף לקיבולת האחסון שלו והאוטומציה, והמהירות והגמישות שהוא מעניק למשתמש.

מהי מיגרציה של הענן?

קיימים כמה וכמה חברות של שירותי ענן כאשר המובילה שבהם היא של אמזון וזאת כיוון שהיא מציעה למעלה מ-165 שירותים ויש לה מרכזי מידע רבים פרוסים בכל העולם. כמו כן, אמזון הינה הספק היחידי של שירותי ענן וקיימים שירותי ענן מובילים של Google Drive, Apple iCloud, Yahoo Mail, Dropbox ,Microsoft OneDrive, IBM, Oracle Cloud ועוד.

יחד עם זאת, כאשר אתם מעוניינים לבצע הגירה של כל הנכסים הדיגיטליים והדאטה שלכם מענן אחד לאחר, בעבור תשתית טובה ומשתלמת יותר, ובמיוחד חברות גדולות, זהו קריטי לתכנן אסטרטגיית הגירה נכונה ואף מומלץ לעשות זאת בעזרת שירותים מקצועיים שיש בידם את הידע והכלים הטכנולוגיים המתאימים להעביר את המידע שלכם בצורה מאובטחת.

מדוע לעסקים וחברות מומלץ להיעזר במומחי מחשוב לשירותי ענן?

ובכן, כיוון שמדובר בנתונים חשובים זה חשוב שילווה אתכם צוות מומחים המכיר את תשתיות הענן, ומומחה בתפעול, אבטחה, ואחסון, ושתמיד יהיה זמין לתת לכם מענה לכל תקלה ובעיה. אנקום סלבידו בע"מ שירותי מחשב לעסקים יכול להיות צוות פנימי של החברה עצמה, או שירות חיצוני של תמיכה מרחוק שנהייה מבוקש יותר משנה לשנה.