בהלווייתה של אסתר פולארד ז"ל פגשנו רבים שבאו להיפרד ממנה ביניהם גם משה ליאון, ראש עיריית ירושלים.

לדבריו,מדובר ברגע עצוב מאוד ומעיניו מדובר ב"גיבורה אמתית, על כל המלחמה שהיא עשתה למען יהונתן".

"כראש עיר זכיתי שהיא תבוא לגור כאן את שנותיה האחרונות וימיה האחרונים בעיר ירושלים", אומר ליאון המקווה "שנזכה להוקיר אותה על כל מה שהיא עשתה ונזכור אותה ונהיה חברה גם ליהונתן שהשאירה אותו איתנו כאן", אמר ליאון לערוץ 7.

בועז ביסמוט, עורך 'ישראל היום' מספר כי בא לחלוק כבוד אחרון ל"צדיקה אמתית", כהגדרתו. "הייתה זכות ענקית להכיר אותה, זכות ענקים להיות כאן כשהם הגיעו לארץ ועצוב לי בשביל יהונתן, היו להםן כל כך הרבה תכניות להיות כאן עם עם ישראל במדינת ישראל וזה סוף טראגי שבא מוקדם מדי. אני עצוב היום".

עורכת הדין ניצנה דרשן לייטנר, יו"ר 'שורת הדין', מוסיפה: ,אסתר הייתה לוחמת, הייתה לביאה. בעקשנות ומסירות אין קץ היא נלחמה למען יהונתן ונלחמה במחלה שלה. היא ניצחה עבור יהונתן אבל לצערינו הרב הפסידה במלחמה במחלה".

מזכיר הממשלה לשעבר, צחי ברוורמן, מספר כי עמד בראש הצוות שהכשיר את קליטתם של בני הזוג פולארד בארץ. "הייתה לי הזכות להיות הראשון יחד עם ראש המשלה נתניהו לקבל אותם בשדה התעופה. סוף סוף אחרי 35 שנה הצלחנו להביא אותם לכאן. אסתר הייתה אישה נחושה מאוד, דבקה במטרה. הפסוק אשת חיל מי ימצא נכתב עבורה. אישה חזקה שהייתה עזר כנגדו וצר לי מאוד ששנה בלבד אחרי שהגיעה לארץ היא הלכה לעולמה".

חבר הכנסת לשעבר מוטי יוגב הכיר את האמונה המיוחדת של אסתר שניצחה למען בעלה אומות ובזכותה בעלה יהונתן בארץ ישראל. "אנחנו פה כדי ללוות אישה גדולה".

הרב עמיחי אליהו, נכדו של הרב מרדכי אליהו: "אסתר היקרה הייתה מגיעה לסבא שעות על גבי שעות. צריך להיות אדם מאוד מיוחד כדי להציב עמדה מול המעצמה הגדולה בעולם ולומר שהם ישחררו את האדם הזה. כמה כוח, עצמה ויכולת להסתכל לעתיד בעיניים ולומר שאני יוצרת את המציאות ולא רק מגיבה".

"כששמעתי על פטירתה חשבתי על סבא, עלינו כרבנים, כמה פעמים מגיעים אלינו אנשים ונראה לנו שקשה ליישם את הרעיון הלא מציאותי שלהם, ואיך סבא ששומע שיש כאן אדם שנגזרו עליו 35 שנות מאסר ומדינת ישראל מתכחשת לו, איזה כוח ואמונה נצרכים כדי לתמוך בה. זה הדבר המרכזי שאנחנו לוקחים מהמשפחה הזו. אין מי שיאמר עליהם קדיש ואנחנו מבקשים שאנשים יאמרו קדיש על אסתר. אנחנו הילדים שלהם".