שגרירות מוצלחות למען ישראל
שגרירות מוצלחות למען ישראלצילום: דוברות בית הנשיא

רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג אירחה היום (שלישי) את מועדון בני ובנות הזוג הדיפלומטיים בישראל.

את האירוע הובילה סטפני בריק, רעייתו של סגן שגריר ארצות הברית ג'ונתן שרייר ונשיאת המועדון.

הנשים סיפרו לרעיית הנשיא על השליחויות השונות בהן היו עם בני זוגם, ורעייתו של היועץ המדיני של משרד הקישור המרוקאי שיתפה בעברית שוטפת עד כמה התרגשה לחיות בישראל, ותיארה את החוויה כ"חלום."

רעיית הנשיא שיתפה גם היא על חוויות ילדותה בברזיל כבתו של הנספח הצבאי של ישראל בברזיל ואמרה: "אני מבינה מאוד את המקום של הגעה למקום חדש, הבאת משפחה למקום חדש. עבורי הילדות בברזיל הייתה חוויה נפלאה: לראות את העולם, ללמוד תרבות חדשה ושפות חדשות. למדתי בבית ספר אמריקאי בינלאומי אבל כל השאר היה בפורטוגזית. צפיתי אפילו ברחוב סומסום בפורטוגזית."

רעיית הנשיא והנשים גם חלקו חוויותיהן על שימת הקריירה בצד על מנת להגשים את שאיפות בני זוגם בשירות הציבורי. רעיית הנשיא סיפרה כי בעבר עבדה כעורכת דין וייצגה ארגונים פילנתרופיים בישראל, היא התפטרה מעבודתה עם בחירתו של הנשיא לתפקידו: "הרגשתי שקיבלנו לידינו הזדמנות, ועלי להקדיש את כל האנרגיות והזמן שלי לתפקידי החדש והחשוב."

עוד שיתפה רעיית הנשיא על הביקור הנשיאותי ההיסטורי באיחוד האמירויות שהגיע לסיומו אתמול ואמרה: "רק נחתנו מביקור מדהים באיחוד האמירויות. זה היה מאוד מאוד מרגש. זה הרגיש מאוד טבעי. האינטראקציה עם האמירותים הייתה מדהימה, הייתה כימיה אמיתית, וזה הרגיש טבעי. את חושבת לעצמך, למה זה לא קרה כבר מזמן? זה היה ביקור היסטורי, ואני מרגישה שיש תקווה לעתידו של האזור הזה, זה מראה שאפשר להשיג שלום באזור הזה. זה מביא תקווה לכולנו".

רעיית הנשיא סיכמה את דבריה: "אני מאחלת לכולכן הצלחה ומקווה שתיהנו מהשהייה שלכן בארצנו וכך תצאו מכאן שגרירות מוצלחות למען ישראל."