מתניהו אנגלמן
מתניהו אנגלמן צילום: עדינה ולמן- דוברות הכנסת

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן הודיע היום (שלישי) כי הגוף בראשו הוא עומד יבצע ביקורת בהתאחדות לכדורגל ויבחן את פעילות הרשות לבקרת תקציבים.

ההחלטה לבצע את הבדיקה על ההתאחדות לכדורגל והרשות לבקרת תקציבים האחראית על תפעולם השוטף והתקין של קבוצות הליגות בכדורגל, הגיעה לאחר עוד אוזלת יד פושעת לכאורה של ההתאחדות והרשות לבקרת תקציבים שבהתנהלותם השערורייתית הביאו לקריסת מועדון כדורגל נוסף בליגת העל בכדורגל.

אחרי שטעו בבטוחות התקציביות של מכבי נתניה והפועל תל אביב ואיפשרו לבעליהן לבטח את תקציב הקבוצה עם שלל פריטים ביזאריים, דוגמת פסלים וציורים לא מקוריים ובכך הביאו לפירוקן על ידי בית משפט וירידות ליגה, כעת זו תורה של בית"ר ירושלים, עובדיה ואוהדיה הרבים שעשויים להתפרק ולרדת אל הליגה השניה בשל חוסר האכיפה והטיפול של הרשות לבקרת תקציבים של ההתאחדות לכדורגל.

על פי הידוע, משה חוגג הבעלים של בית"ר שהסתבך לאחרונה פלילית ומסרב לשחרר את בית"ר בחינם או להשקיע בה כספים, ביטח את תקציב הקבוצה עם ארנק דיגיטלי בשווי 2.5 מיליון שקלים שלא ניתנים לשימוש, מה שמביא לפגיעה בעובדי המועדון ולכך שאלה לא יקבלו את הכסף המגיע להם על עבודתם.

מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, אמר כי "האיתנות הפיננסית של ענף הכדורגל מקבלת משנה תוקף בימים האחרונים בהם אנו עדים לפרסומים בדבר הבעיות הכספיות והתקציביות אליהן נקלעה בית"ר ירושלים. אירוע זה הוא חוליה נוספת בשרשרת מקרים דומים שקרו בעבר בקבוצות כדורגל נוספות דוגמת הפועל תל אביב".

המבקר הוסיף: "בחודשים האחרונים החל משרד מבקר המדינה בבדיקה מקדימה בהתאחדות לכדורגל לקראת ביצוע ביקורת בהתאחדות, שבמסגרתה נבדוק, בין היתר, היבטים פיננסים הקשורים לפעילותה של הרשות לבקרת תקציבים".