ד"ר אלי ויניקור, סגן נשיא האקדמית גורדון בחיפה התארח באולפן ערוץ 7 בכנס המנהלים באילת, והסביר על האתגרים העומדים בפני המחנכים בתקופת פוסט הקורונה.

"היום האתגר שלנו הוא להגיע אל הילדים במקום שבו הם פועלים - וזה קורה הרבה בעולם הוירטואלי - עם כל האתגרים הנילווים. אנחנו רוצים לקחת את הטכנולוגיה ולהשתמש ולמנף אותה למען ההוראה, בין אם מדובר בחינוך לתורה ודרך ארץ או לשם לימוד מקצועות החול", אומר ד"ר ויניקור.

לדבריו, "הקורונה נפלה עלינו משום מקום והם לקחו את מה שהיו רגילים לעשות ברובד הפיזי והעתיקו לרובד הוירטואלי. סגנון ההוראה צריך להשתנות, זמן ההקשבה נמוך יותר, צריך לייצר מצב שבו התלמיד פעיל כל הזמן ולא סביל".

הוא מציין כי "בליבם של תהליכים חינוכיים יושב נושא הסקרנות. האתגר שלי הוא לא ה'אוכל' - איזה חומר אני מעביר לתלמיד - אלא כיצד אני מעורר את 'התיאבון' ללמידה. לפעמים אני יכול להעביר באמצעים הטכנולוגיים חומרי לימוד ולהנגיש אותם אחרת לגמרי".

"העיסוק צריך להיות היום יותר במיומנויות ופחות בהקניית ידע. אם הילד יודע לחפש מידע, לצורך אותו, לסנן אותו, לעבוד בצוות, לנהל מו"מ ולהתמודד עם קונפליקט, הוא הופך למעורב יותר וזו המטרה", מסםכ וינוקור.