נחמן מריאן
נחמן מריאןצילום: ועד הרבנים

כמעט שלושה שבועות חלפו מאז פטירתה של חיה מריאן, וילדיה מתקשים להיפרד מהדמות האוהבת שגדלה אותם במסירות.

במהלך שיקוף רגשות עם נחמן, הבן הבכור בן ה-10, סיפר על תחושותיו בלוויה והגעגועים שמפריעים לו לישון בלילה: "בלוויה, בכיתי המון ובקושי הצלחתי להגיד את המילים של הקדיש. הסתכלתי על המיטה ורציתי רק עוד פעם אחת לראות את הפנים של אמא, פתאום שמתי לב שנתן ונפתלי, אחי הקטנים מסתכלים עלי בפחד ולא יודעים מה לעשות".

"מאז שאמא נפטרה אני לא נרדם מגעגועים, היא תמיד אמרה לנו שהיא הולכת לבית חולים בשביל לחזור בריאה יותר, אף פעם לא חשבנו שיום אחד היא תלך ולא תחזור", אמר הילד בכאב.

כשנשאל על מצב אחיותיו אמר בחשש: "אני חושב שהן פחות זוכרות את אמא ובעיקר עצובות כי אין לנו מי שיקנה אוכל ויארגן את הבית".

לעזרה עבור יתומי מריאן לחצו כאן>>>

אליהו וחיה מריאן התגוררו בדירת חדר וחצי שכורה, ברחוב חיי אדם בירושלים. חיה עבדה במזכירות ואליהו בחנות סלולר.

לפני כשנתיים ילדה חיה את בתה החמישית ומאז החלה לסבול מחולשה קיצונית שגרמה לה לחוסר תפקוד. אליהו שנאלץ לטפל בבית ובילדים, פוטר מעבודתו ואז קיבל את הבשורה הקשה: חיה סובלת מגידול ממאיר.

משפחת מריאן מצאה את עצמה בסיטואציה קשה כפי שתיאר אליהו: "חיה הלכה פעם בשבוע לכימותרפיה לאשפוז יום וחזרה בלילה לדירת החדר וחצי שלנו. פעם אחת היא חזרה ב-12 בלילה מבית החולים, הגוף שלה בער, היא נשכה שפתיים כדי לא להעיר את הילדים אבל אנחה אחת הספיקה לנחמן שלנו בן העשר. 'אמא, הטיפול מאוד כאב היום?' הוא שאל וחיה פרצה בבכי חסר מעצורים".

עם פטירתה הותירה אחריה חמישה ילדים ובעל השרויים במצב נפשי וכלכלי קשה מאוד ומבקשים את זה עזרת הציבור: "בבקשה תעזרו לנו לשרוד את היום של מחר, תנו לי את היכולת לשקם את הבית, לתמוך בילדים ולהיות שם בשבילם במקום חיה".

לעזרה עבור יתומי מריאן לחצו כאן>>>