פייסבוק
פייסבוקצילום: אייסטוק

לראשונה מאז נוסדה לפני 18 שנים, פייסבוק רשמה ירידה במספר המשתמשים הפעילים שלה.

על פי נתונים שפרסמה Meta Networks, חברת האם של פייסבוק, בשלושת החודשים האחרונים של שנת 2021 נרשמו 1.929 מיליארד משתמשים פעילים בפייסבוק, לעומת 1.930 מיליארד ברבעון שקדם לכך. מספר המשתמשים החודשי של פייסבוק נותר עם זאת על כנו ועומד על 2.91 מיליארד משתמשים בחודש.

בדו"ח שפרסמה גם הזהירה חברת האם של פייסבוק מפני ירידה בהכנסות שנובעת מהתחרות של פייסבוק מול רשתות חברתיות אחרות שנמצאות בתנופה, בהן טיקטוק, יוטיוב ועוד.

מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, אמר כי זו הפעם הראשונה בהיסטוריה של פייסבוק בה נדרשת הרשת החברתית להתמודד מול "יריבה גדולה" כדבריו. הוא גם טען כי הסיבה להתחזקות טיקטוק היא העובדה כי גולשים רבים מעדיפים לצפות בסרטונים קצרים, וגם פייסבוק מתכוונת להשיק שירות דומה בעתיד הקרוב.

"טיקטוק היא כבר מתחרה כל כך גדולה וגם ממשיכה לצמוח בקצב די מהיר. Meta משקיעה רבות כדי לפתח מוצר וידאו קצר משלה בשם Reels, כדי להתחרות בטיקטוק". נתון נוסף שמדאיג את צוקרברג היא העובדה כי בשנת 2021 האפליקציה שהורדה הכי הרבה בחנות Google Play היתה של אינסטגרם, שנישלה את פייסבוק מראש הרשימה.

בעקבות הפרסומים נרשמה צניחה של 20 אחוזים במניות פייסבוק שאיבדה סכום עתק של 200 מיליארד דולר משווי החברה בבורסה האמריקאית.