הרב אלישע אבינר
הרב אלישע אבינרצילום: חזקי ברוך

הרב אלישע אבינר, ראש כולל ההלכה בישיבת מעלה אדומים, מסתייג מהדברים המיוחסים לו בכתבה שתתפרסם בסוף השבוע במגזין החרדי 'משפחה'.

מדובר בכתבה נגד ארגון רבני צהר, בה נטען כי רבנים הקשורים למועצת צהר יוצאים נגד הארגון.

"ביקשתי לעזוב את מועצת צהר ולא להשתתף בישיבות בגלל שמדובר בנושאים ציבוריים כבדים שאני לא מתמצא בהם ולא מתוך מחלוקת או מתוך כעס", אמר הרב אבינר.

הוא הוסיף: "אני מעריך את פעילות צהר. מי ששוחח איתי לא ציין בפני בשום שלב כי הדברים עתידים להתפרסם בכתבה".

בכתבה שהתפרסמה בעיתון החרדי מובאים הקלטות שיחות שערך עם רבנים שרשומים כחברי מועצת צהר באתר צהר. הרבנים , ובינהם הרב יצחק שילת, הרב אלישע אבינר, הרב יהושע ויצמן, הרב יוסי שטרן, אומרים בשיחה כי הם אינם חברים במועצת צהר למרות שבאתר צהר הם רשומים ככאלה.

מכתב עיתון משפחה נמסר לערוץ 7: "שוחחתי עם הרב אלישע אבינר שליט"א, הצגתי עצמי כעיתונאי וציטטתי את הדברים בכתבה בדיוק כפי שנאמרו לי על ידי הרב, ככתבם וכלשונם, בדיוק כפי שעשיתי ביחס ליתר הרבנים החשובים המצוטטים בכתבה המתפרסמת השבוע במגזין 'משפחה'. בעקבות פרסום הכתבה, הסירו הבוקר באתר 'צוהר' את שמות הרבנים שפרשו, בהם הרב אלישע אבינר, הרב יצחק שילת, ראש ישיבת מעלה אדומים, הרב יהושע ויצמן, ראש ישיבת מעלות, והרב יוסי שטרן, ראש ישיבת עכו".

לדבריו, "בנוסף, התחקיר מצביע על כך שרבנים אחרים עזבו את הישיבה לפני שהתקבלו ההחלטות על חוק הגיור, ויש מי שהעדיפו לא להביע דעה. הרב אהרון כץ, חבר מועצת רבני צהר: 'אני לא חתמתי על שום דבר. לא השתתפתי בשום דיון ואני לא תומך בשום דבר'. אם כן, הודעת מועצת רבני צהר לפיה ההחלטה התקבלה 'פה אחד', כלל אינה נכונה".