הדירה השרופה של משפחת שור
הדירה השרופה של משפחת שורצילום: ועד הרבנים

כמעט שבועיים חלפו מאז אסון השריפה בו נספה הילד אליהו שור ז"ל והמשפחה עדיין מתמודדת עם אתגרים קשים בנוסף לאבל על בנה.

בשיחה שנערכה עם קרובי משפחה, ספרו כי האב והאם הם אנשים צנועים ושקטים שלא משתפים בכל שעובר עליהם: "הם שותקים הרבה, מכונסים בעצמם, כרגע הם עדיין לא יכולים לחזור הביתה ומתארחים אצל קרובי משפחה. הם אבדו הכל בשריפה ואין להם אפילו מה ללבוש", ספר חברו של האב.

מוקדם יותר פרסם יצחק כהן, חתן בבית המשפחה, סרטון בו הוא פורץ בבכי מול מיטת גיסו השרופה ואומר: "אין מילים, רק אתמול ישן פה אליהו המתוק הזה, במיטה הזאת והיום הוא כבר לא פה, ילד טהור, ילד קדוש. אנא, אתם רואים את הבית, הרוס מהיסודות, לא נשאר כלום צריך לשקם אותו, אני חתן פה ואני יודע שחיים פה בצניעות ואין פה כל כך כסף. אנא, עם ישראל תעזרו כל אחד כמה שהוא יכול, לא נותר פה כלום, בן יחיד להורים שלו", ביקש בתחנונים.

לעזרה למשפחה לחצו כאן >>>

משפחת שור התגוררה ברח' דניאל בשכונת מוסררה בירושלים עם אליהו ושתי אחיותיו הגדולות. שריפה שפרצה בשעת לילה מוקדמת ממפזר חום התלקחה במהירות והאש חסמה את המעבר לחדרו של הנער אליהו ז"ל.

מאוחר יותר תיאר האב השכול לחוקרים את הסיטואציה המזעזעת בזמן האסון: "התכוננו ללכת לישון ואז שמענו פיצוץ חזק, רצנו לחדר וראינו שני מוקדי שריפה, זה היה פיצוץ חזק, ישר היה אש ועשן ולא יכולנו לראות כלום, צעקנו לאליהו שיקפוץ ממיטת הקומתיים עליה ישן כדי שיצא מהחדר אבל הוא צעק לנו חזרה שהוא מפחד, ניסינו בכל זאת להיכנס אבל האש חסמה את המעבר".

כוחות ההצלה שהגיעו למקום נאבקו בלהבות במשך דקות ארוכות וכשהצליחו להיכנס לחדר נגלה לעיניהם מראה טראגי.

מגבית חירום נפתחה לטובת משפחת שור ונציגיה מבקשים: "משפחת שור נשארה בלי כלום, אין להם בגדים, שמיכות, אוכל או כסא לשבת עליו שבעה, הכל מתרומות, אנחנו חייבים להיות שם אתם, עכשיו, מבעד לעשן ולאבל, לחבק אותם בשעה הקשה הזאת ולומר: אתם לא לבד בצער, עם ישראל יחד אתכם , מחזיקים לכם אצבעות עד לגאולה השלמה במהרה בימינו אמן!"

לעזרה למשפחה לחצו כאן >>>