משחק לזוגות. להאיר את הזוגיות
משחק לזוגות. להאיר את הזוגיותצילום: פרויקט 2 בריבוע

אלעד צור ממנהלי התוכן של פרויקט 'שניים בריבוע' הפיק משחק מיוחד לזוגות, לרגל השקת המשחק הזוגי משתף אלעד צור על מאחורי הקלעים של יצירת המשחק:

כשהייתי צעיר, לפני שהתחתנתי, דמיינתי איך יראו חיי הנישואים שלי בעתיד: שיחות נפש אל תוך הלילה עם קנקן תה צמחים שנגמר לאיטו, טיולים במורד הרחוב, בשביל ישראל ובפסגות בעולם, דמיינתי שיוצאים ביחד להתבודדות, לתפילות למדיטציות ומה לא, ושנעשה "הפעלות" כמו "שיקוף" ומשחקים זוגיים וקלפים.

לחצו כאן להורדת המשחק 'להאיר את הזוגיות' - חינם

ב"ה זכיתי להתחתן ולהיות נשוי 15 שנים, ולגדל שבעה ילדים מקסימים באהבה. אבל החלומות שהיו לי על כל השיחות והפעילויות הזוגיות - התממשו רק מעט.

כי בחיים האמיתיים, לשבת לשיחת נפש במטבח אל תוך הלילה, לא היה לי קל כמו שחשבתי. תמיד יש דברים דחופים. תמיד היה יום עמוס, או שיהיה יום עמוס מחר. הרבה פעמים אין חשק לדבר באמת, ויותר קל לבלות עוד שעה מול מסך, או לנסות למחוק כמה פריטים מרשימת מטלות אינסופית.

במשך השנים עסקתי הרבה בהנחיית קבוצות, הוראה, הדרכה ומתודיקה. ותמיד היה לי ברור: אי אפשר לגרום לאנשים להיפתח ולדבר פתאום. תמיד צריך איזשהו טריגר, או משחק. אחרת, המוח שלנו פשוט נשאר במצב ה"נהג האוטומטי" הרגיל שלו, והלב המוגן לא נפתח בקלות.

ומתישהו הבנתי - גם בזוגיות צריך אמצעי עזר. אפילו יותר מאשר במעגל של משתתפים בסדנא!

נכון שבת/בן הזוג זה האדם הכי קרוב אלי, והחבר/ה הכי טוב/ה שלי. ועדיין, לא קל להעביר את הראש והלב ממצב פעילות יומיומי, למצב של פתיחות, מחשבה רעננה, ורצון לשמוע ולשתף. גם כאן, כמו בהנחיית קבוצה - צריך איזה קצה חוט!

אז מה יכול לעזור לנו לעשות "סוויץ'" ולעבור ממצב יום יום למצב של פתיחות ושיתוף?

קודם כל, צריך לייצר מרחב מתאים. להקדיש לזה זמן בשבוע, זמן ביום, ומקום נעים. ושנית, ועוד יותר חשוב - צריך להגיע במצב נפשי מתאים. לפעמים דווקא זה החלק הקשה.

כשהתחלנו את פרוייקט "שניים בריבוע" זה בדיוק מה שרצינו ליצור. מרחב זוגי שיהיה קל להיכנס אליו. שיהיה קל לשים את שאר טרדות היום בצד, לשמוע משהו מעניין על התפתחות זוגית, ולהמשיך ל"דייט" שלנו עם השותף/שותפה לחיים. לאחר שלושה חודשים - הפרויקט מוכיח את עצמו! מאות זוגות מצטרפים אלינו למפגש שבועי, לשיח על זוגיות, והתפתחות המרחב האינטימי שלהם.

יש עוד כלי יעיל שאפשר להשתמש בו כדי להכניס את עצמי ל "mode" של שיתוף ושיח זוגי, והכלי הזה הוא - משחק!

יש בשוק לא מעט משחקיםוהפעלות שמיועדים לעזור לבני זוג לפתח שיח פתוח ביניהם. הרבה יותר קל לחשוב על נושא שיחה ולפתוח את הלב - אם הנושא כתוב על גלויה מאויירת. וזוגות שמשחקים - מרוויחים בגדול.

נכון, זה לא קל להתחיל לשחק עם בן או בת הזוג. קודם מתלבטים אם לקנות את המשחק, ואז מתבלבלים מההיצע הגדול של המשחקים, ואז מגיעים לאתגר הגדול: להתחיל! המון זוגות רוכשים משחק זוגי, והמשחק המסכן נכנס למגירה ולא זוכה לראות אור יום. או שמשחקים בו פעם אחת והוא נשכח…

לכן, החלטנו במסגרת פרויקט שניים בריבוע, ליצור את המשחק הכי קל בעולם!

משחק שאפשר להדפיס בבית (לעצלנים אפשר לשחק בו גם בלי להדפיס), וכל מה שצריך זו קוביה ולפנות 10-15 דקות. זו לא בדיוק שיחה אל תוך הלילה, אבל זה בהחלט צעד ראשון, והכי חשוב - צעד ממש קל!

לחצו כאן והורידו עכשיו את המשחק "להאיר את הזוגיות" - ללא עלות.