המקווה ההולך ונבנה
המקווה ההולך ונבנה יחצ

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון הקצה למעלה ממאה וחמישים מיליון שקלים למקוואות בלבד.

מדובר במיזם חסר תקדים שבמסגרתו יעברו כלל המקוואות בעיר מתיחת פנים משמעותית כשחלקם נבנו או יבנו מחדש ואחרים שופצו או ישופצו מהיסוד.

בין המקוואות שנבנו וכבר הושלמה בנייתם אפשר למצוא את המקווה בפסגת זאב ובחומת שמואל שעלות בנייתם הסתכמה בלמעלה מעשרים וחמישה מיליון שקלים.

ברובע היהודי שבעיר העתיקה הולך ונבנה בימים אלו מקווה חדש בעלות של יותר מעשרה מיליון שקלים.

כך גם ברמת שלמה, בגבעת שאול, בנוף ציון ובשכונות נוספים נבנים בימים אלו מקוואות חדישים על פי כל כללי ההלכה וההידור, בפיקוח רבני מחמיר, ובאמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר.

גם תושבי קרית יובל, פסגת זאב, קרית מנחם, רמת בית הכרם והארנונה כבר נהנים ממקוואות ששופצו על ידי העירייה בשנה האחרונה בעלויות גבוהות וחסרות תקדים.

כמו כן בימים אלו ממש משפצת העירייה את המקוואות בשכונות הגבעה הצרפתית ורמות 03. על פי הדו"ח שהוגש לראש העיר, בזמן הקרוב ייחלו שיפוצים נרחבים גם במקוואות שבגילה ב' ובגוש 80.

ראש העיר משה ליאון אמר: "להיות ראש העיר בירושלים זה קודם כל אחריות גדולה בכל מה שקשור לצרכי הדת. אולי יש ראשי ערים במקומות אחרים שיכולים לעמוד מהצד, לעזור פה ושם, ולהגיד לתושבים ולגבאי הקהילות שהאחריות על מבני הדת היא עליהם. לא כך בירושלים. אני מחויב בראש ובראשונה לענות על צרכי הדת של התושבים בבירת מדינת היהודים, ולעשות הכול כדי לעמוד בדרישות. אני שמח שהצוות המצוין שלנו הצליח לעמוד בכל היעדים שהצבנו לו. יש לנו עוד תכניות רבות, ובעזרת השם נעמוד בכולן".