הנטיעות של הפלסטינים והשמאל הקיצוני בין בורין לגבעת רונן
הנטיעות של הפלסטינים והשמאל הקיצוני בין בורין לגבעת רונן צילום: גבעת סנה יעקב

עשרות פלסטינים ופעילי שמאל קיצוני ישראלים קיימו הבוקר (שישי) מפגן מחאה באדמות הכפר בורין סמוך לגבעת רונן בשומרון.

בין המפגינים שנוטעים עצים גם חברי הכנסת מוסי רז, גבי לסקי ואחמד טיבי.

פעילי השמאל הקיצוני התקרבו לגבעת רונן ככל הנראה על מנת להתגרות בתושבים. חיילי צה"ל מנעו את התקדמותם לעבר היישוב, ובמקום נרשמו עימותים בין פעילי השמאל הקיצוני לחיילי צה"ל. אחד מפעילי השמאל הקיצוני הכה חייל בפניו ועוכב לחקירה.

פעיל שמאל עוכב לחקירה לאחר שתקף את חיילי צה''ל. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קרא להרחיק את האנרכיסטים מהאזור: "יצא המרצע מן השק, התגלה הפרצוף האמיתי של 'פעילי השלום', הם מגיעים כשרוממות השלום בגרונם, אבל בפועל מייצרים פרובוקציה ותוקפים חיילים באלימות.

''פעם אחר פעם מגיעים אנרכיסטים ופעילי שמאל קיצוני לשטח, מעוררים פרובוקציות ומתסיסים את האזור, מערכות הביטחון והאכיפה חייבים להרחיק אותם ולפעול כנגד בצורה נחושה. חלק הם פעילים זרים, וחלק לא קטן הם פעילי שמאל קיצוני ישראליים שלמרבה הבושה הם מגיעים בצורה אלימה ומייצרים אלימות בכדי להזיק ולפגוע במתיישבים וכוחות הביטחון. את הזרים יש לגרש מישראל ולמנוע כניסה לארץ מאנרכיסטים אלו''.

דגן הזהיר: ''אלו אנשים שמסכנים את האזור, ומטרתם לעורר פה אנרכיה ותסיסה, ולעודד טרור, לא העצים מעניינים אותם, הם חיים מסכסוכים ולכן הם לא צריכים להיות כאן בשטח".

נציין כי בתקופה האחרונה סובלים תושבי גבעת רונן מהתנכלות מתמשכת מצד ערבים ופעילי שמאל שמגיעים להתפרע ולהפריע לשגרת חייהם של התושבים.

לפני כשבועיים אירעה באזור תקרית אלימה כשפעילי ימין יהודים תקפו פלסטינים ופעילי שמאל קיצוני מארגון 'רבנים לזכויות אדם'. לפני שבוע וחצי ניתן צו הריסה לארבעה מבנים ותיקים בגבעה.

מתושבי גבעת רונן - סנה יעקב נמסר: "כאשר הערבים ופעילי השמאל רואים שפרובוקציה שלהם נגמרת בצווי הריסה לבתים שלנו, זה נותן להם דלק להמשיך בהתססת השטח. אנו קוראים למשרד הביטחון ולממשלת ישראל להתעשת במהרה ולהוריד את חרב ההריסה מעל לצווארנו".

אורבך התחייב: "ישיבת חומש לא תפונה" ערוץ כנסת