המשטרה עצרה הלילה (ראשון) בסיוע לוחמי מג"ב שני חשודים בהצתת מכוניתו של טל יושבייב, תושב שכונת שמעון הצדיק בשבוע שעבר.

מיד לאחר ההצתה כוחות משטרה ערכו באזור סריקות אחר חשודים במעשה והמשטרה פתחה בחקירה.

בתום פעילות חקירתית של המשטרה, הלילה נעצרו שני ערבים תושבי מזרח ירושלים ונלקחו לחקירה.

נזכיר כי בשבוע שעבר הוצת רכבו של יושבייב בפעם התשיעית בעת האחרונה. יושבייב אמר כי "המשטרה יכולה להגיד שהיא עושה, בשטח הם שורפים שוב ושוב. המקום מרושת במצלמות אבל כנראה שאני לא בצד הנכון אז לא מטפלים. זרקו לבית שלי גם בקבוקי תבערה בעבר. המשטרה מסתכלת על זה כאילו יש פה שני צדדים".

יו"ר תנועת אם תרצו, מתן פלג, אמר כי "מערכת אכיפת החוק חייבת לעצור עד תום ההליכים את החשודים בשריפת רכבו של טל יושבייב, אבל אין די בכך. יש לאבטח אותו באופן קבוע ולקיים מארבים בשכונה. אסור להפוך את חיי היהודים בשכונת שמעון הצדיק להפקר".

לאחר ההצתה הגיע למקום יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר. "כשהמשטרה רוצה היא יכולה. יש כאן החלטה מודעת להפקיר את החיים של משפחת יושבייב. הכתובת על הקיר בפעם המי יודע כמה - ויש כאן קריאת אזהרה זועקת. ניסו להצית את הבית שלהם על יושביו, מציתים פעם אחר פעם את הרכב - דם יהודים ורכושם הפקר".

"זה רק עניין של זמן עד שיהיה כאן אסון. זה לא יכול לעבור בשקט והאדישות של המשטרה לא ברורה. מדוע אני לא רואה שוטרים שצובאים על השטח ועושים בדיקות. מה הולך כאן? אין משטרה בירושלים", הוסיף בן גביר בשיחה עם ערוץ 7.

גם ח"כ מירב בן ארי, ח"כ אורית סטרוק ומפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן סיירו בשכונה לאחר ההצתה.